Jump to content

Czcionki Google W TinyMCE


Macko777

Recommended Posts

Cześć,

 

poszukuję sposobu aby dodać możliwość korzystania z czcionek Google w edytorze TinyMCE Advanced. Znalazłem kilka rozwiązań w internecie, ale żadne z nich u mnie nie działa. Czy ktoś wie jak to zrobić? Mi się już skończyły rozwiązania, więc pytam tutaj. Wersja Prestashop: 1,6.

 

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Nie robiłem tego nigdy ale w sieci znalazłem następujące informacje: http://www.module-addon.com/2017/08/how-to-add-new-fonts-to-tinymce-in.html

Niestety poradnik jest dla edytora w wersji jako moduł ale może spróbuj zastosować wprowadzone zmiany dla pliku\js\admin\tinymce.inc.js ?

Domyślnie wbudowany edytor nie ma możliwości wybrania czcionki ale może dodanie:

font_formats:

to zmieni.

Drugi rozwiązanie to zmiana czcionek dla nagłówków H1..H6 oraz akapitu <p> w CSS globalnie dla całej strony. Ewentualnie osobno dla panelu administratora i frontu sklepu. Daj znać jak znajdziesz rozwiązanie.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedź. Na razie nie udało się nic zdziałać, rozwiązania z TinyMCE nie działają. Próbowałem tego sposobu: https://mypresta.eu/en/art/basic-tutorials/prestashop-google-fonts-tutorial.html - jednak też nie działa.

 

EDYCJA:

 

Udało się. :) Do pliku szablonu header.tpl dodałem ręcznie kod przeznaczony do sekcji <head>, nową czcionkę trzeba dodać także do arkusza stylów global.css. Następnie należy wyczyścić pamięć podręczną i czcionka powinna "działać". Można jej używać w TinyMCE tylko trzeba to robić ręcznie, edytując kod bo na liście dostępnych czcionek się nie pojawi.

Edited by Macko777 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...