Jump to content
  • 0

Atrybuty i minimalna ilość produktów


Marcin Wagh

Question

Witam,

Co zrobić żeby z góry nadać minimalną wartość produktów do zamówienia? normalnie jest to w produkcie w zakładce ilości - ale jak dodam sporo atrybutów to potem trzeba w każdy wchodzić i ustawiać tą samą liczbę.

Przykładowo 1 atrybut to rodzaj czcionki - 45 wzorów, drugi atrybut to papier - 2 wersje - kombinacji już 90 :(

I teraz w każdy wchodzić i wpisywać że minimalna ilość to 10 szt ??

da się to obejść ?

Link to comment
Share on other sites

2 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Da się. Ustalić ilość minimalną przed tworzeniem kombinacji. Wtedy zadana wartość jest przypisana z automatu do każdej kombinacji. Testowałem to na preście 1.6.1.7 w jednym ze sklepów.

Albo tworząc np. zapytania do bazy danych w SQLu, które na podstawie ID produktu mogą aktualizować wskazane rekordy w bazie.

Tyle, że to jest sposób raczej dla zaawansowanych i nie radzę majstrować w ten sposób w bazie jeśli się nie ma :

- pełnej kopii bazy

- doświadczenia z SQLem

- choćby podstawowej wiedzy na temat struktury tabel w preście

Jak to zwykle bywa na forum nie ma informacji o wersji presty, więc nie masz co liczyć na gotowca :P

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Presta 1.6.1.3...

Niestety nie działa :(

Ustawiłem ilość 0 a minimalną na 10... przechodzę do generatora kombinacji...wybieram kombinacje - dodaje z automatu że po 1000 szt wszystkiego no i niestety kasuje mi minimalną wartość.

Ew. rozwiązaniem mogłoby być żeby atrybutem było pole do wpisania.... bo teraz mam np rodzaj czcionki od 1 do 45 (lista rozwijana) i dlatego tyle kombinacji mi wychodzi... gdyby tam było tylko pole do wpisania liczby to ilość możliwych kombinacji by drastycznie spadla ale czy się da to jakoś przerobić ?

Edited by Marcin Wagh (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...