Jump to content
  • 0

Reguły cenowe katalogu zabijają VPS


hakeryk2

Question

Witam,

Mam dziwne przypadek. Otóż ogólnie w sklepie nie posiadam żadnych reguł cenowych katalogu. Ostatnio chciałem dodać regułę, że dla wszystkich produktów określonego producenta wpuszczam rabat 7%. No i byłoby spoko... gdyby nie fakt, że po dodaniu w kompletnie nieokreślonym momencie nagle zużycie procesora na VPS skacze do 100% na wszystkich 3 rdzeniach i strona jest niedostępna. 

W tabelach ps_specific_group i temu podobnych wszystko wydaje się być ok, tych reguł utworzyło się tyle ile jest mniej więcej produktów producenta itp, nic się nie zacina i nagle - ni stąd ni zowąd VPS się zapętla.

Zapętla się w sobie dokładnie rzecz biorąc kilka procesów php5-fpm z pool nazwy domeny. I rośnie liczba workerów  do ponad 200 (średnio jest ich 100) przy tej samej liczbie procesów. 

Apache, mysql oraz nginx (mam proxy) nie wyświetlają żadnych błędów. Po kilkunastu restartach serwera lub przywrócenia ustawień wszystkich tabel z specific group sytuacja wraca do normy. Nie mam bladego pojęcia co może być nie tak.

Presta 1.6.1.4
VPS 3x2.4 Ghz,  4 GB Ram, SSD
php 5.6, apache do dynamicznej z nginx proxy na statyczną treść,  mysql w najnowszej wersji.

Edited by hakeryk2 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

0 answers to this question

Recommended Posts

There have been no answers to this question yet

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...