Jump to content

Vazgeçilen Sepet

clickonline

Recommended Posts

Hepinize bol kazançlar.

Devamlı bir müşterim var kendine sepet oluşturuyor ve bir süre sonra bu sepet vazgeçilen sepet oluyor. Sonra bakıyorum aynı sepetten aynı fiyattan tekrar kendine sepet oluşturmuş , sonra bakıyorum bu sepet vazgeçilen sepet olmuş ve durum aynı , En sonunda sepetten sipariş veriyor ve alıyor fakat eski vazgeçilen sepetler hala durmakta. Bu vazgeçilen sepet neye istinaden vazgeçiliyor. ? Zaman süresimi var yoksa müşteri başka pcden girdiği için mi sepet yok oluyor. Anlamadım. Kendim üyelik açıp sepet yapıp vazgeçiyorum çıkış yapıyorum sonra giriş yapıyoırum (zamanı önemli değil) tekrar sepetimi görüyorum ve güncelliyorum.

Bu durumun ne olduğunu bilen var mı ?

@clickonline

Merhabalar,

Öncelikle aramıza hoş geldiniz!

Evet, tahmin ettiğiniz gibi bunların bir süresi var (lifetime) ve tarayıcıda çerez olarak tutulur (cookie) tabi, isterseniz bu süreye müdahale edebilirsiniz. Şöyle:

• Admin -> Configure sayfasından
  • Lifetime of front office cookies parametresini bulun, buradaki varsayılan değer 480 saat yani 20 gündür.

İlgili sayfanın isimleri, dil tercümesine göre farklılık gösterebilir (1.6 Türkçe versiyonda; Yönetim -> Tercihler de olabilir.).