Jump to content
  • 0

Stany magazynowe i kombinacje produktów


adasbb

Question

Witam,

mam dość duży problem, z którym nie potrafię sobie poradzić.

Sklep jest na bazie presty 1.6.1.17

Opiszę po krotce o co chodzi i w czym problem.

Mam produkt, Obrazek - który to obrazek rozbiłem na dwie kombinacje:
1. Obrazek - z opakowaniem ozdobnym (+10zł do kwoty bazowej produktu)
2. Obrazek - bez opakowania ozdobnego

I teraz mam duży problem, bo mam włączone stany magazynowe, obrazek tak naprawdę mam tylko jeden i jak ktoś kupi np. z opakowaniem ozdobnym to chciałbym, żeby produkt już nie był do kupienia (jeśli 0 na stanie to nie pozwalaj na zakup).

Problem jest taki, że przez to że produkt robiłem sobie na dwie kombinacje, to jak zrobię zakup np. z Opakowaniem ozdobnym, to tam mi spada z 1 do 0 przy tej kombinacji, natomiast produkt nadal da się zamówić, ale bez opakowania ozdobnego.

Chciałbym zrobić tak, że jeśli ktoś kupi obrazek z opakowaniem lub bez opakowania, to żeby po zakupie obrazka z opakowaniem ozdobnym, nie dało się go już potem w ogóle kupić (bez opakowania ozdobnego).

Przez to, że mam 1 produkt w dwóch kombinacjach, stan magazynowi widzi mi go w liczbie 2 a nie jeden produkt bazowy, z którego generowałem kombinacje.

Dodawanie każdego produktu osobno, jako fizycznie jeden produkt na sklepie (z opakowaniem i bez opakowania) nie wchodzi w grę, ponieważ teraz mam to fajnie rozwiązane, na karcie produktu mam do wyboru z opakowaniem ozdobnym TAK i NIE.

Bardzo proszę o pomoc.

Link to comment
Share on other sites

3 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Niestety ale standardowo w Prestashop każda kombinacja jest osobnym produktem, a co za tym idzie każda posiada odrębny stan magazynowy. 

W pana przypadku jeśli chce Pan osiągnać efekt wyboru czy konkretny produkt ma być w opakowaniu ozdobnym lub nie należałoby tak zmodyfikować aktualizację stanów magazynowych jak i ich odczyt by bazowały na danej, pojedynczej kombinacji w tym przypadku "bez opakowania". 

Jeśli byłby Pan zainteresowany taką modyfikacją proszę o kontakt na priv lub email.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...