Jump to content
  • 0

Cache/cookies - nie odświeża szaty graficznej


arszanka

Question

Hej, mam kolejny problem, i nie bardzo wiem, czy wina leży po stronie złych ustawień Presty, czy też samego serwera.

Chodzi o sklep www.ryba.net.pl. Zajmuję się zmianą bannerów w związku z promocjami, sezonami itp. Znajoma co jakiś czas zgłasza, że nie pojawiają jej sie nowe bannery, albo kompletnie jej się miesza (np. 2 slajdy na głównej są nowe, jeden stary). Na serwerze starych bannerów na pewno nie ma, wszystko usuwam na bieżąco.

W zaawansowanych ustawieniach Presty ustawiłam wymuszenie odświeżania szablonu za każdym razem, jak użytkownik wchodzi na stronę, ale znajoma dalej zgłasza problem.

Z czego to może wynikać i jak to naprawić? Z góry dzięki.

Link to comment
Share on other sites

6 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
On 12/20/2017 at 9:13 PM, Sensbit Polska said:

Kompilacja może mieć wpływ w zależności od modułu użytego do wyświetlania slajdów i faktu czy korzysta on z cache smarty czy nie.

Co do błędnie wyświetlanych zdjęć to wydaje mi się, że to cache w przeglądarce i zapewne kombinacja CTRL+F5 na stronie ze slajdami pomoże. 

 

 

Przepraszam za zwłokę, nie widziałam, że ktoś odpisał. Tak - z tym, że klient wchodzący na stronę nie jest świadom, że coś mu się źle wyświetla i prawdopodobnie nie wciśnie ctrl+f5, żeby nowy banner zobaczyć. Interesuje mnie takie rozwiązanie, żeby Presta ogarniała automatycznie zmiany na stronie, kiedy ja podmieniam pliki na serwerze. Ustawienia cache w Preście:

 

 

Bez tytułu.png

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Tylko, że włączona kompilacja spowalnia sklep gdyż przy każdym odświeżeniu strony skrypty generują na nowo te same pliki.

Nie wiem jak często zmieniane są pliki szablonu ale kompilacja powinna być zupełnie wyłączona, a włączana tylko wtedy gdy faktycznie coś zmieniamy w szablonach smarty *.tpl

Problem z odświeżaniem grafik ctrl+f5 dotyczy tylko tych klientów którzy non stop są w sklepie, a zmiany dzieją się naprawdę często.

Banery powinny być zmieniane poprzez dodanie nowego, a nie podmianę grafiki w starym wtedy linki do nich są inne i nie ma problemu z cachem.

Można też zastosować inny myk dodając do linków grafik z banerami aktualny czas w milisekundach ale powoduje to, że odświeżając tę samą stronę kilka razy za każdym razem pobierane są zasoby z serwera generując niepotrzebne obciążenie. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

@Sensbit Polska Wracam do tematu - chciałam dać sobie trochę czasu na zaobserwowanie działania strony (a nie robię w niej zmian z dnia na dzień, stąd taka długa przerwa w temacie). Niestety, proponowane rozwiązania niewiele pomogły. Myślałam, że problem tkwił w tym, że podmieniałam pliki na serwerze zamiast je usuwać i wgrywać od nowa, ale zaczęłam robić wg instrukcji i to nic nie pomogło (zresztą, nie bardzo rozumiem, jak może zmieniać się link - przecież on zawsze wygląda na takiej samej zasadzie: index/strona/obrazki/banner.jpg? Chyba że chodzi o zmianę nazwy wrzucanego pliku, wtedy link faktycznie się zmieni - ja wszystkie bannery nazywam tak samo, może tu tkwi problem?).

Ciągle dostaję komentarze od klientów, że na przeglądarce (głównie Chrome, z tego, co wypytywałam) pojawiają się zestarzałe bannery, których już nie ma nawet na serwerze.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...