Jump to content
  • 0

Po zamianie konta gościa w konto Klienta nie ma w nim zamówienia


hakeryk2

Question

Witam,

Dręczy mnie pewna kwestia - gdy Klient składa zamówienie jako gość i później zamieni je w konto Klienta poprzez kliknięcie na link w mailu zapraszający do zamiany tak w utworzonym koncie nie ma zamówienia złożonego jako gość. Ktoś wie jak to rozwiązać?

 

Najgorszy problem jest taki, że gdy ktoś zamieni tak konto tak wtedy po transformacji gdy zorientuje się że nie ma jego zamówienia w historii zamówień na koncie tak wtedy wraca do śledzenia zamówienia gościa, ale gdy wpisze swoje dane tak otrzymuje informacje, że to konto zostało przekształcone w Klienta więc nie może sprawdzić statusu.

Presta 1.6.1.4

Edited by hakeryk2 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

6 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Dobra, to niech chociaż ktoś podpowie gdzie mam szukać - w jakich tabelach - są dane które odpowiadają za klientów i ich zamówienia? Co wiąże to wszystko, jak wygląda proces w bazie danych gdy gość zmieniany jest w Klienta? Każda podpowiedź będzie na wagę złota.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Klienci siedzą w tabeli ps_customer,

w polu:
    id_customer to numer klienta,
    is_guest = 1 to gosc, 0 to klient


zamówienia to tabela ps_oreders
    w polu id_customer to numer klienta

i wszystkie ps_orders_*


zobacz w GuestTrackingController.php, funkcja postProcess() i w Customer.php, funkcja transformToCustomer()

 

ps. zrobiłem krótki test na PS 1.6.1.4, kupiłem jako gość, zmieniłem konto gościa w konto klienta ( na stronie: sledzenie-zamowienia-gosc) , i wszystko wydaje sie być OK, chyba że czegoś nie widzę

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dzięki za porady, sprawdziłem wszystkie klucze i często gęsto się wszystko zgadza, ale zauważyłem że w kilku przypadkach po zmianie z is_guest 1 na 0 resetowała się wartość w ps_orders w kolumnie id_customer. Nie ma na to reguły ale teraz będę wiedział gdzie szukać potencjalnych błędów gdy taka sytuacja wyjdzie.

Dzięki za porady, jak się uporam to podam rozwiązanie tutaj.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ciekaw jestem w jakim mailu przychodzi link umożliwiających zamianę konta gościa na konto klienta? Z tego co widzę nie ma dedykowanego szablonu maili w preście do tego. Na pewno jest funkcja zmieniająca konto gościa na normalne przy danym kliencie w panelu administracyjnym, ale ta zmienia tylko i wyłącznie dane konta w tabeli ps_customer, zmieniając z is_guest 1 na 0 i generując nowe hasło.

Może jakiś niestandardowy moduł płata figle?

Link to comment
Share on other sites

  • 0
On 20.12.2017 at 9:11 PM, Sensbit Polska said:

Ciekaw jestem w jakim mailu przychodzi link umożliwiających zamianę konta gościa na konto klienta?


Eh, moja gafa - nie wiem dlaczego to napisałem - u mnie w mailu jest prośba z linkiem do zalogowania się do śledzenia gościa z wstawionym mailem i numerem zamówienia i jest napisana prośba by zamienić konto gościa w Klienta (zrobiłem to na początku by mieć jak największą bazę Klienteli) i by po przejściu w śledzenie wtedy sobie zmieniają tak jak jest to zawsze ... ale tak jak wspomniałem, czasami coś nie zatrybi i zamówienie nie jest przypisane. Teraz już wiem na co patrzeć gdy coś takiego się wydarzy, ale przy okazji odkryłem jeszcze jeden błąd u siebie.

Korzystając z okazji chciałem sprawdzić czy działa resetowanie hasła dla Klienta więc zrobiłem zrzut hasha hasła które znam, następnie kliknąłem w mailu potwierdzenie zmiany hasła i przyszedł mi mail z treścią:

 

TWOJE NOWE SZCZEGÓŁY LOGOWANIA W .PL

Adres e-mail:[email protected]
Hasło: Takie jak podałeś przy rejestracji

No i zdziwko :D Hasło zmieniło się w bazie danych (widzę po kolumnie w bazie)  natomiast na maila nie dotarło.  Plik szablonu który to generuje jest w password.html jednak w treści mam 

 

<span style="color:#333"><strong>Adres e-mail:</strong></span> {email}<br/>
<span style="color:#333"><strong>Hasło:</strong></span> Takie jak podałeś przy rejestracji

Więc oczywistym jest, że nie ma gdzie tego hasła wstawić. Ktoś wie jaki pierdolnik jest w nawiasach wąsatych {} trzeba wstawić w to miejsce?
----------------------------------------------
Edit: Aha, pamiętam że sam zmieniłem ten kod by nie wysyłać plain textem hasła  z presty, ale okazało się, że presta do generowania nowego hasła używa tego samego szablonu co przy zakładaniu konta więc wystarczyło wkleić

{passwd}

Co dalej pozostawia plain text no ale ..

Edited by hakeryk2 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

też tak mam - klient składa zamówienie jako gość, potem zakłada sobie konto z tym samym mailem. Niestety konto klienta nie zawiera zamówienia gościa z tym samym mailem (a powinno się to łączyć). Klient dzwoni z pretensją. Ja w takich przypadkach usuwam nowo utworzone konto klienta, a konto gościa zmieniam opcją na konto klienta. Daję hasło jakieś proste, proszę klienta by ponownie się zalogował na moje hasło, zobaczy wtedy zamówienie... i zmienił hasło ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...