Jump to content
  • 0

Problem z wtyczkami


arszanka

Question

Cześć, piszę w sprawie wtyczek.

 

1) Aktualizacja jednym kliknięciem - wtyczka wywala mi ciągle, że "dostęp zabroniony", kiedy próbuję uaktualnić Prestę bądź zrobić z samą wtyczką cokolwiek. Próbowałam ją usuwać, ale się nie da. Mimo prób, dalej pojawia się w liście modułów :/ usunąć ją "na chama" z poziomu FTP i próbować zainstalować od nowa?

 

2) Wtyczka systemu płatności - chcę wprowadzić nową metodę płatności i firma dostarczyła mi wtyczkę w formacie .zip, dostosowaną do mojej wersji Presty; jednak jak próbuję ją wgrać do listy modułów za pomocą "dodaj nowy moduł", dostaję informację zwrotną, że wszystko się udało, a wtyczki nie ma na liście ani w sekcji "płatności". Tak samo nie pojawia się, jak próbuję ją wgrać do modułów bezpośrednio z FTP. Coś jest nie tak ze sklepem, czy z wtyczką?

 

Z góry dzięki.

Link to comment
Share on other sites

26 answers to this question

Recommended Posts

  • 1

Podsumowując.

Płatność nie pojawiała się od strony klienta dlatego iż był aktywny moduł ship2pay i ta płatność nie została w nim podpięta pod danego przewoźnika.

A jeśli chodzi o niewyświetlanie tej metody płatności w zakładce Moduły > Płatności na liście dostępnych płatności to przyczyną jest fakt, iż nazwa płatności firstdatapayment nie istnieje na oficjalnej liście modułów pobieranej przez api presty: http://api.prestashop.com/xml/tab_modules_list.xml

Jeśli jeszcze jest jakiś problem to proszę o informację.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Faktycznie, dzięki :) udało mi się wrzucić wtyczkę i skonfigurować, ale znowu mam problem; widzę ją na liście modułów, mogę ją edytować, ale nie pojawia się w zakładce "płatności", przez co nie mogę z niej skorzystać w sklepie jako z jednej z dostępnych opcji płatności ( =nie mogę np. przeprowadzić testowych transkacji). To coś z Prestą, czy już wina wtyczki?

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
18 godzin temu, arszanka napisał:

Faktycznie, dzięki :) udało mi się wrzucić wtyczkę i skonfigurować, ale znowu mam problem; widzę ją na liście modułów, mogę ją edytować, ale nie pojawia się w zakładce "płatności", przez co nie mogę z niej skorzystać w sklepie jako z jednej z dostępnych opcji płatności ( =nie mogę np. przeprowadzić testowych transkacji). To coś z Prestą, czy już wina wtyczki?

 

 

W zakładce płatności pojawiają się moduły, które mają ustawiony parametr tab na 'payments_gateways', może tutaj jest problem. 

Trzeba sprawdzić metodę __construct w głównej klasie modułu.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
7 hours ago, Sensbit Polska said:

 

W zakładce płatności pojawiają się moduły, które mają ustawiony parametr tab na 'payments_gateways', może tutaj jest problem. 

Trzeba sprawdzić metodę __construct w głównej klasie modułu.

 

Moja wtyczka:

public function __construct()
    {
        $this->name = 'firstdatapayment';
        $this->tab = 'payments_gateways';

 

:(

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Proszę jeszcze spróbować przeinstalować moduł. Na liście modułów należy odszukać moduł firstdatapayment i z dostępnych opcji w menu wybrać wyczyść lub odinstaluj, a następnie instaluj.

 

Jeśli to nie pomoże to proszę załączyć ten moduł albo wysłać mi na priv wraz z wersją presty na jakiej jest instalowany.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
34 minuty temu, arszanka napisał:

Wyświetla, wszystkie ptaszki zaznaczone, podobnie jak reszta metod płatności - ale nie ma go w aktywnych płatnościach ani na stronie.

 

Jeśli w sklepie zainstalowany jest moduł o nazwie ship2pay lub payments2carriers to trzeba w nim powiązać nową płatność z danym przewoźnikiem. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
21 minutes ago, Sensbit Polska said:

 

Jeśli w sklepie zainstalowany jest moduł o nazwie ship2pay lub payments2carriers to trzeba w nim powiązać nową płatność z danym przewoźnikiem. 

 

BINGO, mam wtyczkę ship2pay i połączyłam dostawę z metodą płatności - firstdata pojawiło się na stronie, ale dalej nie ma go w aktywnych płatnościach w panelu administracyjnym (?)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Wczoraj został usunięty przez Ciebie wątek jako powód usunięcia: "solved" więc jak temat jest rozwiązany to normalnie podaje się rozwiązanie i pozostawia tym sposobem informacje dla innych. W tym wątku kilka osób poświęciło czas aby Ci pomóc też go usuniesz po rozwiązaniu?

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Just now, endriu107 said:

Wczoraj został usunięty przez Ciebie wątek jako powód usunięcia: "solved" więc jak temat jest rozwiązany to normalnie podaje się rozwiązanie i pozostawia tym sposobem informacje dla innych. W tym wątku kilka osób poświęciło czas aby Ci pomóc też go usuniesz po rozwiązaniu?

 

W tamtym wątku nikt nie poświęcił czasu, żeby mi odpowiedzieć. Wszystkie posty stamtąd były moje, i to o treści "podbijam". Problem rozwiązał się z jakichś przyczyn sam, więc uznałam, że nie ma sensu otwartego tematu bez żadnych odpowiedzi trzymać. Ja rozwiązania nie znałam.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

No tak od innych wymagasz aby pomagali a samemu dać odpowiedź i pomóc innym to już ponad siły...

Proszę zwróć uwagę na fakt że każdy kto Ci tu cokolwiek podpowiedział zrobił to w swoim wolnym czasie i za darmo. Forum tworzą zwykli ludzie którzy raz szukają pomocy a innym razem ją oferują, jak wszyscy będą tylko szukać pomocy to z pewnością braknie pomagających i wtedy nikt nie znajdzie na forum żadnych wartościowych treści. Zamiast usuwać post, można było podać rozwiązanie problemu, nigdy nie wiadomo kto kiedyś trafi na nie i mu pomoże.

Pozdrawiam

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0
2 minutes ago, endriu107 said:

No tak od innych wymagasz aby pomagali a samemu dać odpowiedź i pomóc innym to już ponad siły...

Proszę zwróć uwagę na fakt że każdy kto Ci tu cokolwiek podpowiedział zrobił to w swoim wolnym czasie i za darmo. Forum tworzą zwykli ludzie którzy raz szukają pomocy a innym razem ją oferują, jak wszyscy będą tylko szukać pomocy to z pewnością braknie pomagających i wtedy nikt nie znajdzie na forum żadnych wartościowych treści. Zamiast usuwać post, można było podać rozwiązanie problemu, nigdy nie wiadomo kto kiedyś trafi na nie i mu pomoże.

Pozdrawiam

 

Nie rozumiem, skąd pasywna agresja na ten temat - przecież napisałam, że nie znałam odpowiedzi na tamten problem, sam się rozwiązał, a ja nie miałam w tym żadnego udziału. Miałam napisać w temacie: "Sorry, rozwiązało się samo, nie wiem, dlaczego - można zamknąć"? Co to wnosi do forum?

Rozumiem i respektuję to, że ludzie poświęcają czas prywatny na wyjaśnianie problemów, ale w tym przypadku nie widzę, co ma piernik do wiatraka. Reszta moich tematów pozostaje przecież otwarta.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Wynik negatywny to też wynik, temat bez odpowiedzi też daje komuś odpowiedź lub podpowiedź. Moim zdaniem i doświadczeniem z forum wiem że nawet napisanie "samo sie naprawiło" może niejednej osobie dać wiele do myślenia i  do wyciągnięcia wniosków, poza tym zamykasz innym osobom które za jakiś czas będą miały ten sam problem i go rozwiążą możliwości udzielenia odpowiedzi która z kolei może pomóc innym. Nawet nie zdajesz sobie sprawy ile wątków na forum z bardzo ciekawymi rozwiązaniami znikło ponieważ ktoś uznał "mój wątek to go usunę" i właśnie na ten problem pragnę Ci zwrócić uwagę.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
21 minutes ago, endriu107 said:

Wynik negatywny to też wynik, temat bez odpowiedzi też daje komuś odpowiedź lub podpowiedź. Moim zdaniem i doświadczeniem z forum wiem że nawet napisanie "samo sie naprawiło" może niejednej osobie dać wiele do myślenia i  do wyciągnięcia wniosków, poza tym zamykasz innym osobom które za jakiś czas będą miały ten sam problem i go rozwiążą możliwości udzielenia odpowiedzi która z kolei może pomóc innym. Nawet nie zdajesz sobie sprawy ile wątków na forum z bardzo ciekawymi rozwiązaniami znikło ponieważ ktoś uznał "mój wątek to go usunę" i właśnie na ten problem pragnę Ci zwrócić uwagę.

 

To nawet nie był wynik negatywny, tylko żaden wynik - ale w porządku, skoro tak to postrzegasz, to przepraszam. Nie jestem jednak zwolenniczką usuwania wątków i wszystkie inne zostawiłam, a ten wg mnie nie miał merytorycznej wartości, więc na następny raz proponuję trochę tzw. chillu w zwracaniu uwagi.

 

A mój problem a propos wtyczek dalej aktualny.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
6 hours ago, Sensbit Polska said:

Podsumowując.

Płatność nie pojawiała się od strony klienta dlatego iż był aktywny moduł ship2pay i ta płatność nie została w nim podpięta pod danego przewoźnika.

A jeśli chodzi o niewyświetlanie tej metody płatności w zakładce Moduły > Płatności na liście dostępnych płatności to przyczyną jest fakt, iż nazwa płatności firstdatapayment nie istnieje na oficjalnej liście modułów pobieranej przez api presty: http://api.prestashop.com/xml/tab_modules_list.xml

Jeśli jeszcze jest jakiś problem to proszę o informację.

 

Zgadza się - ale być może przez to, że wtyczka nie pojawia się w aktywnych płatnościach, nie mam dostępu do listy transakcji z poziomu panelu administracyjnego (wg instruktażu, który dostałam od firmy, taka lista powinna się pojawiać po kliknięciu w "konfiguruj" przy wtyczce). Nie mogę zatem kontrolować, czy moja testowa płatność przeszła, kto i kiedy zapłacił kartą itp. Załączam screen, który dostałam od techników firstdata:

 

3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Przy okazji - widzę, że w liście api presty jest moduł o nazwie "firstdata", nie "firstdatapayment" jak moja wtyczka. Hipotetycznie: co się stanie, jeśli usunę wtyczkę i wgram ją ponownie pod nazwą "firstdata"? Zda to egzamin, czy też nazwa "firstdatapayment" jest wdrukowana w pliki wtyczki i nie da się tak oszukać?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

OKEJ - jednak głupia ja, nie doczytałam dopisku "po zrealizowaniu płatności przez bramkę". Myślałam, że ta lista pojawia się od razu, tylko jest pusta. Zrealizowałam w końcu transakcję testową i wszystko jest w porządku.

 

Morał jest taki, że trzeba podpiąć wtyczkę pod ship2pay i wszystko działa, z wyjątkiem tego, że nie pojawia się w aktywnych płatnościach. Bardzo dziękuję za pomoc! @Sensbit Polska :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0
11 godzin temu, arszanka napisał:

 

Zgadza się - ale być może przez to, że wtyczka nie pojawia się w aktywnych płatnościach, nie mam dostępu do listy transakcji z poziomu panelu administracyjnego (wg instruktażu, który dostałam od firmy, taka lista powinna się pojawiać po kliknięciu w "konfiguruj" przy wtyczce). Nie mogę zatem kontrolować, czy moja testowa płatność przeszła, kto i kiedy zapłacił kartą itp. Załączam screen, który dostałam od techników firstdata:

 

3.png

Zmiana nazwy wtyczki to zmiana nazwy folderu, pliku głównego z jej klasą, nazwy klasy jak i również nazwy modułu w konstruktorze. Oczywiście trzeba również zmieniać powiązania z tą nazwą jeśli takowe istnieją w tym module. Ogólnie mówiąc nie ma to sensu, bo pojawienie się tego modułu na liście aktywnych płatności w zakładce Moduły > Płatności nie jest do niczego potrzebne. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...