Jump to content

Pochodzenie zamówienia - jakie urządzenie


Pat9

Recommended Posts

Witam,

Piszę z pytaniem, czy istnieje możliwość sprawdzenia, z jakiego urządzenia pochodzi zamówienie ? tj. PC/Telefon/Tablet ?

Przydałoby się wiedzieć, bo mam włączone google shopping i jakieś 70 % to ruch mobilny, a nie wiem, czy jakieś zamówienia z tego wpadają.

Proszę o infor,

Pozdrawiam,
Patryk

Link to comment
Share on other sites

Podłącz sobie pod stronę Google Analytics. Ale to ci da tylko  sprawdzenie z czego pochodzi ruch.

Ale jak sprawdzisz dane to może dojdziesz  z czego było robione zamówienie.

Z resztą po co te dane? Wystarczy wiedzieć z jakich urządzeń masz wejścia żeby ewentualnie dostosować sklep.

 

Edited by tomek003 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

No właśnie nie do końca, bo wolałbym wiedzieć z jakich urządzeń są zakupy, wtedy mogę dostosować bardziej sklep.
Przy budżecie 200 Eur zaledwie 30 to wejścia z komputerów, przy czym 170 z telefonów/tabletów wg. adwords.

Interesują mnie konkretnie zakupy, wejścia widzę.

Link to comment
Share on other sites

Google Analytics to dosyć duże narzędzie. Np. to

https://support.google.com/analytics/answer/3234673?hl=pl

Są też chyba jakieś moduły presty, które łączą się z Analytics. Zapytaj twórców czy podają tez dane z jakich urządzeń były realizacje koszyka.

Jak dla mnie w dzisiejszych czasach należy w ciemno założyć, że duży ruch jest mobilny i zakupy też są tak robione. A taki ruch będzie jeszcze większy.

Edited by tomek003 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

W bazie sklepu są zapisywane tylko dość orientacyjne i przybliżone dane o przeglądarce i systemie operacyjnym. Dokładniejsze dane można uzyskać integrując zewnętrzne systemy analityczne, choćby wspomniane GA z użyciem wbudowanego modułu do integracji.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...