Jump to content
  • 0
Hololatex

Indexace jazyku googlem

Question

Zdravím,

jedu na verzi 1.6.1.13. Google mě vidí jen v angličtině, indexuje jen /en stránky, i když vyhledám produkt názvem v CZ, najde mi ho to /en. Angličtina je primárním - výchozím jazykem obchodu, Čeština je druhá. Mám nastavený robots.txt i sitemap.xml. Netušíte, kde by mohl být problém? Chtěl bych, aby když někdo vygooglí název našeho shopu, aby mu to hodilo českou metu.

www.hololatex.com

Za rady děkuji mnohokrát 

5 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Vidím, že URL stránek jsou nějak předělané. Asi modul. Chybí čísla. V tom bude zakopaný pes.

Navíc Google indexuje 136 stránek a i u českých titulků jsou adresy s /en. Obsah sitemap.xml by to měl trochu objasnit.

• 0
30 minutes ago, tuk66 said:

Vidím, že URL stránek jsou nějak předělané. Asi modul. Chybí čísla. V tom bude zakopaný pes.

Navíc Google indexuje 136 stránek a i u českých titulků jsou adresy s /en. Obsah sitemap.xml by to měl trochu objasnit.

No právě! :) Já už pomalu přicházím na to kde je problém a paradoxně to ty chybějící ID nejsou. Používám Geolokační modul. Ten funguje tak, že pokud člověk na webu nikdy nebyl, tedy nemá uložené žádné cookies, přidělí mu všude mimo ČR jazyk ENG a měnu EUR a pokud je člověk v ČR tak dostane CZE a CZK. Defaultní jazyk e-shopu je Angličtina a defaultní měna je Euro. Ten problém nastává v místě, kdy posílám českou sitemapu googlu (rovnou adresu která obsahuje /cs), ale server googlu je umístěn mimo ČR. Proto je při requestu na web přesměrovanej na /en/atakdále.

Řeším to s více lidmi a nějak se nedokážeme dobrat výsledku. Nemyslím si, že bych byl jediný kdo narazil na tento problém, ale google mlčí :) Ten zbytek českých URL s /en na začátku je chyba, kterou intenzivně řešíme. Ten geolokační modul totiž nesprávně přesměrovává a mění v URL jen selektor jazyka, nikoli celou adresu. Tvůrce modulu mi argumentoval demo verzí, kde jsou produkty pojmenované stejně ve všech jazycích - pak to samozřejmě funguje, ale uvidíme co vymyslí, snažím se ho zkorumpovat, aby to nějak vyřešil :)