Jump to content
  • 1

remanent, stan magazynu w prestashop 1.6.1.4


Maro

Question

Witam,
Zbliża się czas wykonania corocznego remanentu w sklepie. Mając ok 1200 produktów (odzież w różnych rozmiarach, różne ceny zakupu itd) jest to dość pracochłonne i nudne zajęcie.

Czy jest jakieś rozwiązanie w samej preście (mam 1.6.1.4) generujące wyciąg z magazynu - spis produktów wraz z ceną zakupi który w podsumowaniu dałby wartość magazynu?.

Jakie są narzędzia zewnętrzne, które po zintegrowaniu z Prestashopem dawałyby wiarygodne (dla księgowości i US) dane dotyczące wartości magazynu.

Jestem trochę zdziwiony, bo temat min raz w roku dotyka praktycznie każdy sklep e-commerce a jest tak mało informacji o rozwiązaniach dla tego problemu. Praktycznie nie ma też wątków na tym forum w powyższym temacie. Czy wszyscy "ręcznie" liczą magazyn czy jest proste rozwiązanie o którym nie wiem? 

Proszę zatem o podpowiedz jak można wygenerować wartość magazynu co miesiąc, jak zrobić jednym kliknięciem remanent sklepu który będzie raportem rocznym spisu z natury dla Urzędu Skarbowego. 

Link to comment
Share on other sites

4 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Z tego co mi wiadomo do inwentaryzacji musisz mieć zewnętrzny soft magazynowy, który jest zsynchronizowany z prestą aby mieć to z opcją "wyklikania". Musisz mieć zewnętrzny program typu Subiekt, Comarch Optima itp, który będzie zarządzał magazynem, jak i dokumentami sprzedaży (paragon, faktura).

Nie wiem jak to wygląda u Ciebie w firmie, ale bez tego niestety jesteś skazany na samodzielne przygotowania arkusza z danych wyciągniętych z bazy danych presty. Konkretniej z tablic przechowujących nazwy, indexy, ceny i stany. A to już niestety jest w kilku tablicach, co trzeba zręcznie powiązać ze sobą.

 

Edited by () Maciej () (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dziękuje za odpowiedzi.

Obawiam się , że pozostaje tylko program zewnętrzny.  Eksport produktów nie zawiera ceny zakupu, która jest niezbędna do inwentaryzacji. 

zatem rozglądam sie za czymś zewnętrznym. Moźe ktoś zna kogoś/firmę której można by zlecić całość - instalację i integrację programu magazynowego, modułu integrującego i uruchomienie tego w oparciu o doświadczenia z takich procesów...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...