Jump to content

Question

Witam,

Mam dość wkurzający problem z najnowszą prestą, a mianowicie po ustawieniu atrybutu i wgraniu tekstury nic się nie wyświetla na froncie w karcie produktu.

Sprawdzałem to zarówno na szablonie, jak i na czystej instalce presty 1.7.2.2 oraz 1.7.2.4.

Poniżej opis czynności jakie wykonuję. Poprawcie mnie jak coś robię źle, bo może przez to się to właśnie sypie.

1. Wchodzimy w Katalog > Atrybuty & cechy

2. W zakładce Atrubuty wybieram "Dodaj grupę atrybutów"

3. Teraz wybieram "Kolor i tekstura" i wpisuję nazwę oraz nazwę publiczną screen-1.jpg.a842d16af115199e85ffab1192e0f3f3.jpg

4. Następnie dodaje kolejne wartości wraz z teksturami (rozdzielczość plików 70x70 px)

screen1..thumb.jpg.321a63b8c770f72c71d10c1535cc3b00.jpg

5. A oto efekt na stronie - brak miniaturek na stronie z kartą produktu.

screen.jpg.3cf9cb6e610b23652eae574c23cf6a00.jpg

Na liście produktów np w Nowościach jest jednak wszystko ok i miniaturka jest prawidłowo :

screen4.thumb.jpg.0e4b112d7de54449d20546d37189eadd.jpg

Wygląda to więc tak jakby brakowało kodu. Za bardzo tylko nie wiem gdzie?

8 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Wstyd się przyznać :) Problem banalny i rozwiązanie również.

Były źle przypisane kombinacje.

Prawidłowo aby to działało każda kombinacja musi być powiązana z innymi. Wrzucenie tylko samej kombinacji bez powiązań daje powyższy efekt.

• 0

Cześć.

Mam ten sam problem. Udało ci się znaleźć rozwiązanie ?

• 0
On 29.11.2017 at 23:20, () Maciej () said:

Witaj,

mam pytanie odnośnie atrybutów po najechaniu na zdjęcie produkty (na liście produktów) - jak to ustawić?

Atrybuty w produktach mam, wszystko działa ok na stronie produktu, ale na liście produktów nie widać, że są np. inne kolory

screen4.thumb.jpg.0e4b112d7de54449d20546d37189eadd.jpg

• 0

Daj link do strony będzie łatwiej... bo skoro nie działa to znaczy, że nie jest do końca dobrze ustawione.

• 0

Coś masz namieszane. Produkt "kinkiet do czytania Torino 107539 Markslojd" jest widoczny w sklepie jako 3 osobne produkty. Każdy ma inne ID, a dodatkowo daje możliwość wybrania wersji kolorystycznej.

• 0

Robię tak, bo wiem z doświadczenia, że jak klient widzi na liście produktów biały kinkiet to nie pomyśli, że może też być czarny :-) więcej roboty z tym - wiem

Możliwość wyświetlania małych ikonek z kolorami na liście produktów  była by zatem wskazana.