Jump to content

Generowanie miniaturek bez białego tła


compsoul.dev

Recommended Posts

Witam przyszło mi pracować na państwa oprogramowaniu. Chciałbym wydobyć stosowna informację, co trzeba zrobić aby miniaturki generowały się w postaci plików z przeźroczystością. Zaznaczam że została uaktywniona opcja generowania wszystkich zdjęć w formacie .PNG, nie przyniosła ona jednak pożądanego efektu. Do postu został dołączony scrn obrazujący problem. Z góry dziękuję za udzielone odpowiedzi.

presta.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dzięki za jakikolwiek odzew, niestety nie ja ustalam ostateczny wygląd sklepu. Moim skromnym zdaniem lepsze byłoby wyeliminowanie webpack i scss które generują spoko dodatkowego kodu a są całkowicie zbędne niż kastrowanie funkcjonalności sklepu. Czyli mówisz że nie ma możliwości generowania zdjęć z przeźroczystym tłem po Bożemu?

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Generowanie obrazków z przezroczystością działa w preście bez żadnych modyfikacji klas.

W konfiguracji zdjęć ustawiamy "Użyj PNG dla wszystkich zdjęć" a w produkcie dodajemy zdjęcie png z przezroczystością i już.

Oczywiście presta zapisuje wszystkie obrazki z rozszerzeniem jpg, ale nie ma to znaczenia, bo obrazek jest png z przezroczystością.

Tylko w przeglądarkach mikrosofta jest z tym problem jak typ pliku graficznego jest niezgody z rozszerzeniem. Ale czy ktoś na świecie używa jeszcze tych dziwacznych przeglądarek? :D

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...