Jump to content

Špatná znaková sada - zákaznické centrum


jfrydrych

Recommended Posts

Ahoj,

chtěl bych se zeptat jestli má někdo zkušenost s špatnou znakovou sadou při otevření zprávy od zákazníka v zakaznickém servisu. Pokud vidím seznam jednotlivých zpráv, které zákazníci napíší, je vše při mouse over v pořádku. Pokud zprávu otevřu, vidím špatně zobrazené písmena s diakritikou. Viz přílohy.

Děkuji za radu, co bych mohl vyzkoušet.

===============================================

Hello,

I would like to ask if anyone has experience with a bad character set when opening a message from a customer in a service shop. If I see a list of individual messages that customers write, everything is fine with the mouse over. If I open the message, I see the letters in the wrong display. See attachments.

Thank you for help.

err02.png

err01.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 1 year later...
On 2/3/2020 at 11:28 PM, homer.tmx said:

/admin/themes/default/template/controllers/customer_threads/helpers/view/message.tpl


řádek 58 změnit na:

<p class="message-item-text">{$message.message|nl2br}</p>

Pak mi to začalo fungovat

Ahoj 

Mám ten istý problém. Pozeral som podľa tvojho návodu, ale tento riadok mám presne takto isto nastavený, no napriek tomu mi texty ukazujú zlú znakovú sadu. Tuším som to podľa teba nastavoval tak pred 4 mesiacmi a fungovalo to. Dnes prišli asi 3 správy a všetko chybné znaky. Ide o prestu 1.7.6.1. Ďakujem na pomoc

Zla znakova sada.jpg

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Guest said:

Tento script ti dekóduje zprávy a uloží zpět do databáze.

Doporučuji udělat zálohu databáze, konkrétně tabulky ps_customer_message.

ps_ je prefix tvých tabulek.

 

Nově se jmenuje soubor jinak, aby nedošlo k omylu s předchozím scriptem.

decode-message.php

decode-message.php 609 B · 1 download

Neviem, či som to pochopil správne, ale urobil som zálohu a následne som tento súbor nahral tak ako predtým ten "update" do hlavnej zložky, ale zmena sa neprejavila. Je to takto správne? 

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Guest said:

Ne, nahraj soubor decode-message.php a spusť.

Aha, to bych musel vidět,  jestli script decode-message.php běží správně. 

 

Nahral som súbor decode-message.php do zložky hlavnej a teraz tam je aj ten súbor "Update". Takto sa zmena neprejavila. Znamená to teda, že "spustiť" - zadať vlastne adresu https://mojadomena.sk/decode-message.php  a dať ENTER??? 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, billabong6 said:

Spravil som presne takto, ale v admin centre ostali správy stále pôvodne, ako aj predtým. Na odkazoch sa to zobrazuje správne.

Tak skúsil som ešte znova spustiť a teraz už to je OK. Díky moc :) Tie súbory odtiaľ teraz odtstrániť z hlavnej zložky, alebo tam musia ostať?

Link to comment
Share on other sites

On 3/20/2021 at 4:29 PM, Guest said:

Tak znaky dekóduje prohlížeč a ne funkce. 

Nemyslíš, že by bylo dobré sem dát jednu zprávu ?

Zprávu sem vlož pomocí tagu <> code.

obrazek.png.6b1f619455e4818a63e4fe7ca75358ca.png

To, co vidíš ty,  já nevidím. 

Ahoj :) Neviem, či si si všimol vtedy, ale v rovnakom čase sme písali správu. Vyššie som ti napísal, že som to skúsil znova a potom to už naskočilo. Díky za pomoc ešte raz. Tie súbory, tam teda ponechať, alebo ich odtiaľ vymazať?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...