Jump to content

v1.7 - má to cenu?


Qnik

Recommended Posts

Zdravím komunitu s prvním dotazem. V podstatě názorem. Něco se ve mě hnulo a začal jsem mít nutkání přejít s eshopem na verzi 1.7. Po instalaci jsem byl přesvědčenej, že asi opravu přeju, ale po větším nastavování už o tom nejsem tak přesvědčenej. U 1.6 jsem si vystačil s defaultním tématem a pár free modulama, případně úpravama ve stylech. - tedy pokud nešlo o složitější věci jako napojení na pohodu apod. Nicméně v nastavování 1.7 se dost plácám a návodů nenacházím. Už jen to, že se mi v základu nezobrazuje "strom kategorií" v levém sloupci při produktu, nebo že není popis produktu přes celou stránku, strom kategorií za "zavírá do základu" při rozkliknutí produktu..pokračovat bych asi mohl ještě chvilku dál.

 

Proto se ptám na názor většiny..jak to máte vy, přecházíte na tuto verzi? A s jakými zkušenostmi?

Link to comment
Share on other sites

Moj nazor - PrestaShop 1.7 je v podstate STALE na urovni beta verzie. Obsahuje mnoho bugov na urovni kodu jadra systemu (mnohokrat pomoze iba upgrade na vyssiu verziu, kde nejaky bug moze byt opraveny apod.).

PrestaShop 1.7 je komplikovanejsi a vyzaduje viac vedomosti o programovani, ako PS 1.6 a nizsie. Preto sa mu zatial venuje naozaj mala skupina developerov a firiem (vratane odvazlivcov, ktori nepoznaju situaciu okolo PS 1.7). Preto nie je dostupnych tolko navodov a nemyslim si, ze budu rapidne pribudat, pretoze opis uprav moze byt tiez komlikovany..

Ako vieme, PS 1.7 je mackopes, zlepeny z dvoch odlisnych taborov technologii. Dufam, ze dalsia generacia PS 1.8 (ak ich paskvil PS 1.7 nepolozi) bude uz plne na novej technologii.

Ak niekto prevadzkuje e-shop na PS 1.6, netrapia ho ziadne technicke problemy a e-shop mu zaraba, odporucam zostat na 1.6 pokial nebude situacia okolo 1.7 lepsia (ak vobec niekedy bude). Moze aktualizovat na poslednu 1.6.1..17, ktora je momentalne najstabilnejsou verziou PrestaShopu vobec. PrestaShop 1.7 oproti 1.6 neprinasa ziadne zasadne obchodnicke vyhody a funkcie.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Plně souhlasím. Dělá to na mně podobný dojem jako když vyšly nepovedené Visty. Napřed je Microsoft hodně chválil, pak se zjistilo, že to není úplně ono a rychle se připravila mnohem lepší náhrada.

Také čekám, že verze 1.8 bude postavená na něčem jiném. Jen asi celý ten cyklus bude delší a prozatím nevidím přiznání neúspěchu verze 1.7. To přiznání dělá za tvůrce mnoho uživatelů, kteří i dnes instalují řadu 1.6.

Možná potřebuje PrestaShop nějaký velký vnější impuls od konkurence.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...