Jump to content

Ukrycie niedostępnych kombinacji


A G

Recommended Posts

Witam,

Mam problem z Prestashop 1.6.1.17. Mimo ustawieniu opcji " Wyświetl niedostępne atrybuty produktu na stronie produktu" na NIE, kombinacje których nie ma w BO są wyświetlane, pojawi się tylko informacja że ta kombinacja nie jest dostępna ale klient się wkurza bo musi przeklikać się przez wszystkie opcje.

Ta funkcja nie działa już 1.6 czy musi być jakoś specjalnie uwarunkowana? Zarządzanie magazynem mam wyłączone.

Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Tak. Czyściłem mechanizmem wbudowanym z Presty, modułem empty cache i nawet ręcznie. To nie kwestia cacheu.

Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale kombinacje były generowane za pomocą generatora a następnie te, których nie było zostały usunięte.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, hakeryk2 said:

Tak to jest zaprojektowane, trochę lipnie, ale tak niestety ma tak presta domyślnie. Możnaby to jakoś poprzez Jquery ale nie spotkałem jeszcze osoby której by się to chciało robić.

 

To jest tak nielogiczne, bezsens. Skoro są moduły, które to robią to czemu nie poprawili tego w silniku. Fajnie, że są te moduły, itd. ale moim zdaniem przez to funkcjonalność samej presty cierpi, bo po co mają robić coś za free jak mogą % od sprzedaży modułu zgarnąć. Jakiś sposób musi być, nie wierze że wszyscy kupują moduły albo pozwalają żeby klient się przeklikiwał przez 30 pozycji.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, A G napisał:

To jest tak nielogiczne, bezsens. Skoro są moduły, które to robią to czemu nie poprawili tego w silniku. Fajnie, że są te moduły, itd. ale moim zdaniem przez to funkcjonalność samej presty cierpi, bo po co mają robić coś za free jak mogą % od sprzedaży modułu zgarnąć.

 

Ciesz się, że AŻ tyle jest w preście 1.6, bo w 1.7 to praktycznie wszystko zostało usunięte i śmiało można powiedzieć, że jest to w pełni komercyjna wersja.

Owszem zachowano pozory darmowości, ale to tylko z tego względu, żeby mieć za darmo tysiące darmowych beta testerów.

 

Link to comment
Share on other sites

Krąży taki kod:

<script type="text/javascript">

		$(function(){

			var groupIds = new Array();
			$('select[id^="group_"]').each(function(){
				groupIds.push(this.id);
			});
			var allCombinations=new Array();
			$.each(combinations,function(key,combination){
				allCombinations.push(combination['idsAttributes']);
			});

			$('select[id^="group_"]').change(function(){checkCombination()});
			checkCombination();

			function checkCombination()
			{
				$('select[id^="group_"] option').removeAttr('disabled');
				$.each(groupIds,function(key,groupId){
					var this_select=$('select[id='+groupId+']');
					this_select.children('option').each(function(){
						if(this_select.val()!=this.value){
							var combination=new Array();
							combination[key]=this.value;
							$.each(groupIds,function(key2,groupId2){
								if(key!=key2){
									combination[key2]=$('select[id='+groupId2+']').val();
								}
							});
							var position=-1;
							$.each(allCombinations,function(key1,theCombination){
								if(position==-1){
									position=key1;
									$.each(theCombination,function(key2,value){
										if(combination[key2]!=value) {
											position = -1;
										}
									});
								}
							});
							if(position<0)
							{
								this_select.children('option[value='+this.value+']').attr('disabled','disabled');
							}
						}
					});
				});
			}

		});
	</script>

I w połączeniu z

option[disabled] {
  display: none;
}

W pewnym sensie załatwiałby sprawę, niestety nie do końca działa. Tzn. w przypadku gdy mamy np. Kolor i Rozmiar, to faktycznie wyświetlają się tylko dostępne rozmiary w wybranym kolorze ale blokuje (tzn. ukrywa) wszystkie pozostałe kolory. Więc na liście z kolorami jest tylko jeden kolor nie da się zmienić koloru.

Może ktoś jest w stanie poprawić ten kod?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...