Jump to content

Přidání odkazů v patičce


freshynek

Recommended Posts

Dobrý den,

chtěl bych v patičce přidat sekci Partneři, ve které by byly další odkazy. Sekce (Nadpis + dva odkazy) by mohla být napravo od Můj účet a Kontakt.
Jak tam můžu takový modul přidat a jak vytvořit samostatné stránky, na které bude modul odkazovat?

Děkuji

footer-partneri.jpg

Link to comment
Share on other sites

1. Naklonujte si modul blockmyaccountfooter pod inym nazvom a v jej sablone si nadefinujte odkazy. Vychadzam z toho, ze odkazy nechcete manazovat z administracie PrestaShopu. V opacnom pripade si naklonujte modul blocklink, ukotvite ho do paticky a preredizajnujte.

2. preprogramujte sirku blokov na 2.4/12 u vsetkych modulov v paticke

Poznamka: Ak neviete programovat, nezvladnete to. Skuste si vygooglit nejaky modul, ktory to dokaze. Zmene rozostupu stlpcov v kode sa ale aj tak nevyhnete.

Ak ste ochotny za tuto upravu zaplatit, mozete ma kontaktovat cez sukromne kanaly.

 

Link to comment
Share on other sites

Dobrý den,
rád bych pochopil, jak se to dělá a jak to funguje. Nejprve to zkusím sám. Pokud se nazadaří, poprosím o pomoc Vás.

Duplikoval jsem složku themes/sablona/modules/blockmyaccountfooter a prejmenoval ji na blockodkazyfooter. Uvnitř složky jsem taktéž přejmenoval soubor tpl na blockodkazyfooter.tpl

Nadpis jsem editoval takto:
<h4><a href="{$link->getPageLink('my-account', true)|escape:'html':'UTF-8'}" title="{l s='Manage Odkazy' mod='blockodkazyfooter'}" rel="nofollow">{l s='Odkazy' mod='blockodkazyfooter'}</a></h4>

Teď můžu editovat přímo linky UL> LI na svoje vlastní odkazy. Nevím, ale na jakou stránku mám odkazovalt. Mám si stránku "Partneři" vytvořit v modulu CMS a odkazovat na něj?

Také budu muset upravit šíři ostatních modulů, aby se vlezly vedle sebe? Takto?
<section class="footer-block col-xs-12 col-sm-3"> změnšeno ze sm-4 na sm-3

Děkuji

Link to comment
Share on other sites

Dobrý den,

další možností je instalace contentboxu (https://contentbox.org/) a zavěšení do patičky na požadované místo. Následně vložíte html, které potřebujete (případně vykopírujete z některého modulu, který již v patičce máte zavěšen). Předpokládám, že se odkazy nebudou měnit tak často, aby byla potřeba je měnit z administrace. 

Link to comment
Share on other sites

Osobně přímo do .tpl nerad zasahuji, protože to pak výrazně ztěžuje debugování při budoucích problémech... Pokud je html nebo script vložen pomocí contentboxu nebo třeba HTMl boxu od mypresta.eu, stačí pak daný modul v adminovi zakázat (případně zakázat všechno, co není defaultní) a hned je vidět, jestli je problém spojen s daným zásahem... Další věc je pak aktualizace celé aplikace, pokud zásahy nejsou provedený overridem, po aktualizaci budou přepsány... Ale samozřejmě úpravy lze dělat přímo v .tpl, jen s javascriptem jsou občas problémy...

Link to comment
Share on other sites

Změnu footeru bych chtěl udělat čistě pomocí override, aby změna zůstala zachována i po updatu PS.

Chci vytvořit článek v CMS a na ten pak odkazovat v nové sekci Odkazy, linkem Partnerské weby - viz příloha.

Duplikoval jsem složku themes/sablona/modules/blockmyaccountfooter a prejmenoval ji na blockodkazyfooter. Uvnitř složky jsem taktéž přejmenoval soubor tpl na blockodkazyfooter.tpl - soubor jsem editoval zmenšil jeho šíři na 2 sloupce a vložil odkaz. Zmenšil jsem i šíři ostatních modulů na 2 sloupce aby se vše vlezlo vedle sebe.

Teď nevím, jak tento upravený modul dostat do footeru.

 

odkazy-partneri.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ve svém PS 1.6 mám modules and services > positions > vpravo nahoře Přidat modul > v seznamu naleznete Váš modul a ten zavěště na displayFooter a uložte. Jeho pozici potom můžete upravit pouhým přetažením v seznamu modulů v sekci displayFooter.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, HanzCZ said:

Ve svém PS 1.6 mám modules and services > positions > vpravo nahoře Přidat modul > v seznamu naleznete Váš modul a ten zavěště na displayFooter a uložte. Jeho pozici potom můžete upravit pouhým přetažením v seznamu modulů v sekci displayFooter.

 

Právě v tom seznamu se mi ten můj upravený modul nezobrazuje. Nahrál jsem ho na server do složky themes/sablona/modules/
Nemusím jeho název ještě někam napsat? Třeba do nějakého XML, nebo jiného souboru, aby se v seznamu ukázal?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...