Jump to content
  • 0

Problem z importem pliku CSV - przeniesienie importu na serwer lokalny


flood

Question

Witam, 

 

Mam problem z importem plików CSV. I to generalnie wszystkiego. Sam plik ma 50kB - trzy kolumny - cena/ ID/ ilość - 1000 produktów i juz tego nie importuje. Albo wyskakuje biała strona albo Error 500.

Myślałem nad obejściem tego problu i postawieniu jeden do jednego identycznego serwera u mnie na komputerze lokalnym. A potem wgrywanie  np bazy danych i w razie czego plików na ftp np. przez filezille.

 

Czy coś takiego jest w ogole możliwe? I jesli tak jakich programów użyć?

Link to comment
Share on other sites

5 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Możliwe jak najbardziej ale czy warto się tak bawić? Wyskakuje Ci 500 ponieważ masz zbyt mały czas wykonywania skryptu na serwerze, więc masz opcje zwiększenia tego czasu, podzielenia pliku na mniejsze pliki, importu tylko pojedynczych kolumn więc jeden import na dwa razy. Oczywiście jeszcze najlepsza opcja to moduł do importu który będzie to robił partiami.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Dnia 15.11.2017 o 4:44 PM, flood napisał:

Prawda jest taka, że nawet dzielenie na 50 wierszy z dwiema kolumnami robi problem. Mam OVH. Gdzie tam można zwiększyć ten czas wykonywania skryptu?

Wszystko zależy od ustawień konta. Jeśli masz dostęp do modyfikacji pliku php.ini (ustawień zaawansowanych PHP - jak to czasem jest nazywane w panelach) to możesz zmienić tę wartość samodzielnie dla " max_execution_time" i "max_input_time ".

Jeśli nie masz nic takiego w panelu admina serwera to pisz do administracji prośbę o zwiększenie limitu i podaną przyczynę. Jak masz jakąś normalną administrację to Ci to bez problemu zwiększą.

 

Wszystko zależy ile masz tych sklepów. Jeśli 5 lub więcej to lepszym wyjściem jest kupić "usługę programisty" i po prostu zlecić napisania modułu. Jest to o tyle lepsze rozwiązanie, że bez problemu wtedy możesz wykorzystać dany skrypt w wielu kolejnych swoich projektach. Robiłem tak nie raz i dość szybko się taka inwestycja zwraca.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...