Jump to content
  • 0

Serwer dla dużego esklepu.


MarioCCH

Question

Witam 

Panowie i Panie.

Pilnie szukam sprawdzony serwer na postawienie esklepu z dużą ilością produktów (około 1200000). 

Aktualnie mamy VPS4 z Linuxpl.com, jednak firma ta ostatnio coraz częściej ma problemy sprzętowo programowe. 

Mamy u nich domeny, pocztę, esklep i witryny www firmowe.  Definitywnie kończymy z nimi współpracę. 

 

Co wybrać, co szukać, Polecicie coś sprawdzonego ?

Zastanawiam się nad :   https://www.nazwa.pl/vps/     NVMe Speed Pro lub Elite. 

 

  

Link to comment
Share on other sites

11 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Od nazwy trzymaj się z daleka. Daleko im do ideału. Dla tak dużego sklepu najbardziej opłacalne byłoby postawienie swojego VPSa, albo wynajęcie serwera w serwerowni.

Poszukaj ofert wynajmu fizycznej maszyny w serwerowniach Warszawskich. Kasa taka sama jak za VPS, a masz mocniejszą maszynę dostępną.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Maciej możesz bardziej rozwinąć temat wynajęcia fizycznej maszyny? Toć to prawie to samo co wynajem VPS. Ponadto rozwiń proszę myśl o nazwie, bo sam miałem u nich hosting ale współdzielony i ogólnie szybko wszystko działało, jednak dostępność usług była czasami tragiczna. Nie do końca wiem jak się będzie sprawował VPS od nich ale w następnym tygodniu postaram się zrobić jakie benchmarki tam.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Prywatnie wszystkie www też miałem na Nazwie - poza cenami na nich narzekać nie mogłem.

Serio, działało mi wszystko. - stąd pomysł z VPS'em. 

Jutro otrzymam jeszcze wycenę serwera VPS z poznańskiej firmy.  Pochwalę się co i jak. 

W moim przypadku, linuxowo  na 100% odlatuje.  Musze tylko czymś ich zastąpić.  

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Miałem tam 2 strony. Ceny z kosmosu, nie informowali mnie o ograniczeniach kont przez które straciłem masę czasu na szukanie błędów w skryptach (jakie odziedziczyłem po poprzedniku). Support rozkładał ręce twierdząc "nie odpowiadamy za autorskie skrypty i ich działanie". W tym przypadku raczej nie działanie. Jak się okazało później po przeniesieniu wszystkiego na localhosta,  jednak skrypty są ok. A na serwerach nazwy przestają prawidłowo działać. Do dnia dzisiejszego nie dowiedziałem się dlaczego.

Druga sprawa, domeny. Tylu problemów z przeniesieniem domeny z nazwy do innego usługodawcy nie miałem z nikim. A przenosiłem już wiele domen z różnych serwisów.

VPS testowałem u nich jakieś 2 lata temu szukając hostingu pod duży sklep i obsługę wewnętrzną firmy. Wydajnościowo nie zachwycał. Dość często na połączeniach SSH rwało. Testowo postawiony sklep z 30k produktów (ok 150 GB danych plus baza ok 5 GB MySQL) powodowały zadyszki. Wtedy był to jeden z najmocniejszych VPSów w ich ofercie. Niestety brakło mi miejsca na pełny test pod obciążeniem kiedy przełączyłbym cały ruch wewnętrzny firmy.

 

Pisząc o wynajmie maszyny w serwerowni miałem na myśli usługi wynajmu oferowane np przez firmę Atman

Oferta o tyle lepsza, że maszynę dobierasz pod siebie, a nie korzystasz z tego co Ci skonfigurują usługodawcy. Gdzie nie raz miałem okazję widzieć fajny sprzęt, ale na kiepskim łączu przez co szlak trafiał całą inwestycję.

U mnie skończyło się to jednak na zakupie serwerów i zrobieniu serwerowni można by powiedzieć w warunkach polowych. Wychodziło w końcowym rozrachunku taniej niż np u Atmana. Niestety kosztem czasu i usuwania awarii. No ale niestety coś trzeba było poświęcić skoro w pewnym momencie inwestycji zaczęły się liczyć miesięczne wydatki.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

@agunia a preste testowałaś na home że polecasz? Na tym forum są setki wątków na temat błędów związanych z home.pl, problemów jakie trzeba pokonać aby sklep w ogóle zaczął działać, problemów których nie ma na większości innych hostingów. Z swoich doświadczeń jak kiedyś miałem wykupiony hosting na home mogę śmiało napisać że i cena i jakość bardzo nieatrakcyjna.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam serdecznie,

Jeżeli coś mogę polecić Państwu to firmę iq.pl z serwerem dedykowanym. Prowadzimy duże sklepy internetowe naszym klientom oparte o system PrestaShop z dużym ruchem i w ich przypadku serwer dedykowany się sprawdza. Owy serwer posiada środowisko Ngnix zamiast Apache przez co serwer jest wydajniejszy. Dodatkowo serwer jest odpowiednio skonfigurowany pod system PrestaShop. Oczywiście zalecam zakup serwera z obsługą Administratora, gdzie pomoc jest 24/h.

Przed zakupem serwera firma IQ daje klientom 14 dniowy okres próbny na przetestowanie działania swojej strony WWW bądź sklepu online.

Koszt takiego serwera to około 600 zł netto na miesiąc wraz z administracją.

Moja odpowiedź do tego tematu nie ma charakteru reklamowego firmy IQ.pl. Jest tylko moją własną opinią. Przed zakupem usług owej firmy, proszę dokładnie zapoznać się z ich ofertą.

Edited by ArtTechnology (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0
Quote

Owy serwer posiada środowisko Ngnix zamiast Apache przez co serwer jest wydajniejszy.

Z tym bym się nie zgodził, ponadto Presta czasami lubi świrować na nginx. Lepsze rozwiązanie to apache z proxy przez nginx

IQ.pl jest spoko tylko no są po prostu drodzy ale za spokój trzeba zapłacić bo za 300 zł na miesiąc możemy wynająć przepotężną maszynę dedykowaną tylko dla siebie np 

Intel  I7-4790K
4/8t - 4GHz /4.4GHz
16GB DDR3 1600 MHz
SoftRaid  2x240GB  SSD
250 Mbps przepustowości

Gdy mamy kogoś kto by pomógł przy serwerze jest to całkiem sensowna opcja.
 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...