Jump to content
OCS

Számla kisebb hibák

Recommended Posts

Sziasztok,

Beüzemeltünk egy boltot, viszont vannak érdekes hibák, amiknek nem tudok rájönni a megoldására.

A levélben küldött számlákon az összeg után minden esetben "Ft?" van (nyilván "Ft" helyett). A kérdőjelet hogyan lehet eltüntetni?

A termék névben és a számla címében is (Díbekérő) a hosszú ő betűk helyett kérdőjelek vannak (Díbekér?). Erre mi a megoldás?

1.6.1.12 verzió van jelenleg.

Köszönöm előre is a segítséget.

Edited by OCS (see edit history)

Köszönöm a linket, de sajnos nem segített, még mindig kérdőjelek vannak :(

Viszont a Ft? gond megoldódott, módosítani kellett, mert valszószínűleg egy fura "láthatatlan" karakter ott volt mögötte.

Módosítottam a PDFGenerator-ban a DEFAULT_FONT konstanst és a tömbhöz is hozzáadtam a hu-t, illetve a tools/tcpdf/config/tcpdf_config.php-ban is a PDF_FONT_NAME_MAIN és a PDF_FONT_NAME_DATA is dejavusans, de sajnos még mindig ? van az ő helyén.

A backoffice-ban beírt fordítással lenne gond?

Utólag belegondolva lehetséges, mert terméknévnél is gond van vele.

Adatbázisban a prestás táblák utf8_general_ci kódolással vannak, viszont maga az adatbázis latin1_swedish_ci. Emiatt lehet?

Edited by OCS (see edit history)

Elméletileg nem fordítási probléma. Én inkább a táblák karakterkódolására gyanakodnék amit mondasz. Megpróbálnád átállítani?
Backup legyen.