Jump to content

Obliczanie wysyłki z wielu dostawców


krizzu

Recommended Posts

Witam

Planuję otworzyć sklep, który będzie korzystał z wielu dostawców, powiem szczerze, że nigdy nie miałem takiego zagadnienia z PS dlatego chciałem się podpytać mądrzejszych ode mnie.

Najprościej będzie na przykładzie

- Sklep posiada własny magazyn oraz korzysta z magazynów zewnętrznych dystrybutorów,

- Sklep oraz dostawcy mają swoje ustalone ceny wysyłki, które dodatkowo zmieniają się wraz z kwotą zamówienia u danego dostawcy (np. darmowa wysyłka powyżej x zł)

 

Klient nie będzie miał wyboru możliwości dostawy (kuriera). W przypadku zamówienia 3 produktów w sklepie (magazyn, dostawca 1, dostawca 2) klient może otrzymać 3 paczki jednak w takim przypadku mógłby zostać poinformowany jedynie o tym, że zamówienie będzie podzielone na części.

 

Czy jest możliwe ustawienie takich wariantów w prescie lub ewentualnie polecilibyście jakiś moduł, który spełniłby te założenia?

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Mamy podobny problem, tj. wielu dostawców w jednym sklepie - wszystko przez integrację XML i nawet zaawansowany magazyn nie pomoże ponieważ produkty same wchodzą na stan i wychodzą z niego (aktualizacje stanów z hurtowni przez CRON 2x dziennie) . U nas jedyne rozwiązanie to 'uśrednienie' cen dostawy.

Link to comment
Share on other sites

No tak, ale załóżmy, że klient X zamówi produkty od jednego producenta, a klient Y od 5 producentów (zakładamy, że to paczki do 30kg a nie większe). Cenę za kuriera mamy załóżmy 14 zł. To jak tu uśrednić, jak przesyłka paczki klienta X kosztuje 14 zł, a klienta Y około 70 zł?

Myślałem nad uśrednianem, ale raczej potrzebuje takiego rozwiązania które naliczałoby dostawę w zależności od wybranych produktów producenta. Czy jest to w ogóle możliwe do ustawienia w PA?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...