Jump to content

Przeniesienie sklepu na inny serwer


Pawel

Recommended Posts

Witam!

 

Chciałbym przenieść sklep na inny serwer. Obecna umowa hostingowa kończy się 8 listopada, jednak nie posiadam danych dostępowych do obecnego serwera. Firma, która się tym zajmowała zapadła się pod ziemię. Nie odpowiadają na maile, usunęli numer telefonu ( nie ma takiego numeru ). 

 

Dlazainteresowanych - web group Łukasz Kowalewski. 

 

Czy jest możliwość zgrania plików strony przez panel administracyjny? Czy jest jakieś wyjście z tej sytuacji?

 

Będę wdzięczny za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Z tego co rozumie to potrzebujesz na dzisiaj koniecznie nawet nie tyle to przenieść co chociaż zrobić kopie żeby nie stracić sklepu skoro masz do 8 listopada to o północy stracisz wszystko bezpowrotnie. Na już kosztuje extra ale zawsze lepiej to niż stawiać sklep od nowa.

Napisze prywatną wiadomość.

Link to comment
Share on other sites

Tylko z addonsami jest tak że nie zawsze są dostępne od ręki czasami po zakupie sie czeka nawet 24 godziny aż wpłata zostanie poprawnie zaksięgowana, tak jak piszesz Piotr najlepiej to dogadać sie z hostingiem opłacić kolejny okres i przenieść sobie wszystko na spokojnie.

Link to comment
Share on other sites

18 godzin temu, Pawel napisał:

https://addons.prestashop.com/pl/migracja-backup/5675-module-backup-all.html - baza danych stworzona przy pomocy tej wtyczki będzie wystarczająca do postawienia sklepu na drugim serwerze?

Ponadto, mam czas nie do 8, tylko do 12 listopada ( do końca tygodnia ). 

 

Tym modułem załatwisz temat plików i bazy danych nie mając dostępu do hostingu i FTP.

Ale tak jak napisał @Piotr K. nie mając możliwości zarządzania hostingiem nie masz również żadnych praw do swojej domeny i zarządzania jej przeniesieniem na inny hosting. I to jest główny problem, bo tego nie załatwisz żadnym modułem do presty.

Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, Pawel napisał:

Domenę mam wykupioną w innej firmie i jest zarejestrowana na mnie. Mam dostęp do panelu firmy, która obsługuje utrzymanie domeny ( uti.pl ). 

 

To największy problem z głowy :)

Tak jak pisał @endriu107 moduł na addonsach presty jest do pobrania dopiero po zaksięgowaniu płatności w ich firmie, może paypalem będzie najszybciej.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...