Jump to content

Zobrazenie produktov na sklade na úvodnej stránke namiesto oblúbených produktov


martinp

Recommended Posts

Dobrý deň,

chcel by som, aby sa mi na úvodnej stránke zobrazovali namiesto obľúbených produktov produkty, ktoré sú na sklade. Teda produkty, ktoré majú množstvo > 0.

Produkty by sa zobrazovali náhodne, za každým iné. Obľúbené produkty zobrazuje free modul "Zaujímavé produkty" (ps_featuredproducts).

 

Neviete mi niekto poradiť ako to spraviť? Nepoznáte nejaký modul, ktorý to dokáže?

 

Ja uvažujem nad takýmito riešeniami:

- buď zohnať nejaký hotový modul, ktorý to dokáže

- alebo vytvoriť kategóriu v ktorej budú všetky produkty na sklade a nastaviť modul "Zaujímavé produkty" tak aby náhodne zobrazoval produkty z tejto kategórie

- alebo vytvoriť nový modul skopírovaním a prispôsobením modulu "Zaujímavé produkty"

 

( používam prestashop 1,7.2.2 )

Link to comment
Share on other sites

Nakoniec som to vyriešil úpravou modulu "Zaujímavé produkty"  a úpravou zdrojového kódu Prestashop.

Konkrétne:

  1. upravil som súbor modules/ps_featuredproducts/ps_featuredproducts.php
    • nahradil som CategoryProductSearchProvider za CategoryProductSearchProvider2
    • do metody renderWidget som pridal vymazanie cache, aby mi zakaždým vrátilo náhodne iné produkty
  2. do src/Adapter/Category som pridal  CategoryProductSearchProvider2
    • od CategoryProductSearchProvider sa líši tým, ako volá $category->getProducts, pribudol 12. argument $inStockOnly
  3. do override/classes som dal classes/Category.php a upravil som ju
    • pridal som 12. argument metody getProducts $inStockOnly a upravil som metódu tak, aby keď je $inStockOnly = true, aby sa z db načítali len produkty na sklade
    • okrem toho som pridal aj to, že ked je id kategórie = 2 ( Home ) tak sa pri výbere produktov id kategórie nezohladňuje, to som spravil preto lebo som očakával, že do kategorie Home budú automaticky patriť všetky produkty, no mne tam patrilo iba zopár produktov a keď som nastavil modul "Zaujímavé produkty" na zobrazovanie produktov s kategórie 2, zobrazovalo sa len tých niekoľko produktov.
    • ešte som upravil zoradenie produktov tak, aby vypredané produkty boli na konci

Zmenené súbory pripajam:

Category.php

ps_featuredproducts.php

CategoryProductSearchProvider2.php

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...