Jump to content

1.6 -> upgrade do 1,7 - czy warto ?


MarioCCH

Recommended Posts

Czy presta w wydaniu 1.7.x.x  jest "szybsza" od wersji 1.6.x.x - biorąc pod uwagę identyczne parametry serwera ?

Na tą chwilę sam sklep w wersji 1.6.x.x śmiga mi szybko, jednak bolączką jest wyszukiwanie czegokolwiek przy ilości produktów około 1 200 000  na sklepie. 

Czy presta tak naprawdę jest w stanie normalnie pracować przy takiej liczbie produktów - powinienem spróbować na wersji 1.7.x.x czy od razu szukać innego silnika na sklep. 

Link to comment
Share on other sites

Lepsze jest wrogiem dobrego. Ja bym się tam do aktualizacji nie śpieszył przy dużym sklepie. Chyba, że lubisz problemy i chcesz zostać betatesterem. 1.7 to nadal beta wbrew temu co od miesięcy o niej piszą. Już sporo poprawili ale jak dla mnie lepiej poczekać. Chyba, że potestować na jakimś małym sklepie,

Link to comment
Share on other sites

Na małych już testowałem , chodzi nawet dobrze. 

Zastanawiam się tylko jak przy  takiej ilości będzie  się zachowywał. 

Niestety na tą chwilę mam tylko jeden dobry serwer, na którym mogę cokolwiek postawić - więc wóz albo przewóz .

Link to comment
Share on other sites

Przy tak dużym sklepie raczej bym nie ryzykował, a jeśli chodzi o wyszukiwarkę to może lepiej poprosić kogoś by zajął się optymalizacją wyszukiwarki. Sam nad tym się zastanawiam bo obecny mechanizm wyszukiwani pomimo tego, że wygodny to jednak bardzo zasobożerny. Obstawiam, że pewnie masz też wgrane różne modyfikacje które w 1.7 mogą nie zadziałać.

Link to comment
Share on other sites

@Piotr K. według artykułów wszystko powinno śmigać szybciej, ale ogólnie denerwuje mnie jedna rzecz - mogliby chociaż w tych artykułach podać od strony kodu co zostało zmienione by zobaczyć które linie były odpowiedzialne za bottlenecki i by użytkownicy 1.6 też mogli sobie pozmieniać coś. 

Link to comment
Share on other sites

Sklep z 1200000 produktów, zero statystyk  itd , teoretycznie identyczna konfiguracja.

- brany pod uwagę czas wyszukiwania produktu. 

 

1.6 - około 10 sek. 

1.7.2.4 - 13 sek. 

 

Różnica znaczna.  Dla mnie jest to zauważalne. 

Na wersji 1.7.2.4 - uruchomili mi na serwerze nawet MEMCASHED - nie pomogło na 100%. 

Link to comment
Share on other sites

hakeryk2 kwestia jeszcze co i ile szybciej działa ;)

Mario Memcached nie zawsze pomaga, kwestia konfiguracji, ruchu w sklepie (jak masz mało odwiedzin to nie zyskasz) itp. Co do wyszukiwarki to jaka dokładnie wersja i konfiguracja wyszukiwarki? Czasami da się wycisnąć coś samymi ustawieniami.

Link to comment
Share on other sites

Tu może być, choć optymalizację apache wyłączam i indywidualnie ustawiam htaccess, a memcached najlepiej się sprawdza jak jest dużo odwiedzin jednocześnie. Natomiast pytałem o Preferencje -> Szukaj bo o wyszukiwarce mówiliśmy ;-) Podeślij mi na maila strukturę bazy (bez danych) to zerknę w wolnej chwili.

Link to comment
Share on other sites

On 7.11.2017 at 1:17 PM, MarioCCH said:

Sklep z 1200000 produktów, zero statystyk  itd , teoretycznie identyczna konfiguracja.

- brany pod uwagę czas wyszukiwania produktu. 

 

1.6 - około 10 sek. 

1.7.2.4 - 13 sek. 

 

Różnica znaczna.  Dla mnie jest to zauważalne. 

Na wersji 1.7.2.4 - uruchomili mi na serwerze nawet MEMCASHED - nie pomogło na 100%. 

 

Panie dziejku, mam dla Ciebie dobrą wiadomość :) Raczej w sumie dla mnie jest dobra, ale na 1.6.1.4 teraz wyszukiwarka śmiga jak szalona. Wystarczyło dodać klucz w tabeli ps_search_index i wyszukiwanie tak zapierdziela, że szok. 

Nie wiem jak wygląda struktura tej tabeli dla 1.7 ale dla 1.6 odpalenie kodu w SQL phpMyAdmin dało takiego kopniaka do prędkości wyszukiwania że szok.
 

ALTER TABLE `ps_search_index` DROP KEY `id_product`;
ALTER TABLE `ps_search_index` ADD KEY `id_product` (`id_product`,`weight`);

 

Edited by hakeryk2
Poprawka do tego o co pytał MarioCCH poniżej. (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

"Nie wiem jak wygląda struktura tej tabeli dla 1.7 ale dla 1.7 odpalenie kodu w SQL phpMyAdmin dało takiego kopniaka do prędkości wyszukiwania że szok."

 

dla 1.7 ale dla 1.6   - tak powinno być ?

Rano potestuję to u siebie,  bo jednak wrócę na 1,6 jak tylko uporam się z serwerem. 

VPS4 z linuxowa powoli zaczyna mnie denerwować... 

Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, hakeryk2 napisał:

Wystarczyło dodać klucz w tabeli ps_search_index i wyszukiwanie tak zapierdziela, że szok.

Ten klucz indeksu to już dość dawno został dodany w którejś z poprawek.

Wystarczy tylko prestę aktualizować :)

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...