Jump to content

PHP Fatal error: Class 'Cache' not found in /home/vegkontr/public_html/classes/ObjectModel.php on line 1885 hatası alıyorum

Recommended Posts

chache klasörü yazılabilir mi birde

Fatal error: Class 'Smarty_Internal_Filter_Handler

Prestashop kurulum yaparken en son siteyi açtığınız vakit site beyaz ekranda durmaktadır. Bunu çözümü için

FTP den Config klasörüne girin Config.inc.php yi açın

149$locale = strtolower(Configuration::get('PS_LOCALE_LANGUAGE')).'_'.strtoupper(Configuration::get('PS_LOCALE_COUNTRY'));

Yer alan kodu

$locale = 'tr_tr'

Olarak değiştirin ve kaydedin sorun düzelcektir.

malesef ramazan bey denedim şimdi fakat olmadı, presta kuruluydu zaten 2 aydan fazladır, bu gibi sorunlar da, hosting firması sunucuda birşeyler yaptıktan sonra çıkıyordu, öncekileri böyle forumlardaki konularla çözmüştüm fakat bunu çözemedim

bu prestashopun durmadan bir yerinde birşey çıkıyor yazık 2 ay geceli gündüzlü verdiğim emeğe ama iş işten geçti. bir şekilde bundan kurtulup bir daha asla prestaya bulaşmamak istiyorum :) sitem 3 gündür kapalı durumda. hiç değilse günde 10-15 ziyaretçi geliyordu ondan da vazgeçtim ne yapayım lanet olsun

• 1 year later...
On 6/15/2019 at 1:44 PM, Verim said:

Ben de aynı hatayı alıyorum, nasıl çözüm buldunuz?

Merhaba,

Cache klasörünün yazım izinlerini ve kullanıcı-sahip bilgilerini kontrol ettiniz mi?

İlk adımda sorun yoksa, bu klasör içerisindeki "class_index.php" dosyasını silmeyi dener misiniz?