Jump to content
  • 0

Problem z koszykiem 1.7 usuwa i dodaje dopiero po odświeżeniu


pedros650

Question

15 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Mam ten sam problem. Znalazł ktoś może rozwiązanie. W Moduły-Koszyk nie ma opcji Wyczyść. Pliku asstes/js również nie można nadpisać plikiem cart.js bo taki nie istnieje. Posiadam wersję 1.7.6.4.

Szczegóły problemu:

1. Na stronie głównej klikam na produkt

2. Na stronie produktu klikam "Dodaj do koszyka". Koszyk nie zmienia swojej zawartość. Pozostaje pusty.

3. Odświeżam stronę Ctrl+R. Po odświeżeniu produkt prawidłowo pojawia się w koszyku.

Dopiero po odświeżeniu. Na skutek kliknięcia dodaj do Koszyka nic się nie dzieje.

 

1. Jestem w koszyku, gdzie znajduje się jakiś produkt.

2. Wciskam Kosz w celu usunięcia produktu z koszyka. Koszyk nie zmienia swojej zawartość. Produkt nadal pozostaje w koszyku.

3. Odświeżam stronę Ctrl+R. Po odświeżeniu strony produkt prawidłowo zostaje usunięty z koszyka.

 

sklep: szybkilaptop.pl

Sklep jeszcze nie ruszył ale ma ruszyć na dniach. Niestety ten koszyk to błąd krytyczny. Bardzo proszę o pomoc.

error_cart3.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 0

to samo, tryb Ajax aktywowany, a stronę trzeba odświeżać ręcznie, zainstalowałem inny moduł z darmowych z katalogu to wysypało stronę, pozmieniałem na różne sposoby cachowanie, ustawienia pamięci dla javasciptu itd, nic

Link to comment
Share on other sites

  • 0

z tego co widzę to nie bardzo: https://github.com/PrestaShop/PrestaShop/issues/19432

u mnie dodatkowo jak chcę po wejściu na kartę produktu wybrać więcej niż jedną sztukę produktu to wyskakuje: An error occurred while processing your request

produkt się oczywiście dodaje w takiej liczbie jak wybrana, ale trzeba odświeżyć... a w panelu sklepu tylko patrzę na porzucone koszyki, ktoś pewnie kliknął, nie odświeżyło się i zamknął stronę

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Udało mi się w 2/3 naprawić ten błąd. W konsoli błędów widać, że główny slider odgrywa jakąś rolę w tym błędzie.

 

Rozwiązanie

Usunęłam na kliencie FTP cały folder odpowiedzialny za slider czyli ps_imageslider (usunęłam w plikach public_html "modules", nie w themes). Następnie nadpisałam usunięty plik  ps_imageslider kolejnym plikiem ps_imageslider ze ściągniętej nowej Presty.

 

Opis błędu:

Case 1:

1. Kliknij na dowolny produkt na stronie głównej www.szybkilaptop.pl

2. Kliknij "Dodaj do koszyka" na stronie produktu.

Oczekiwania: W wyniku kliknięcia na przycisk Dodaj do koszyka, produkt automatycznie pojawia się w koszyku u góry strony.

Błąd: Produkt nie pojawia się w koszyku. Dopiero po odświeżeniu strony produkt pojawia się w koszyku.

Wynik po podmianie folderu ps_imageslider: Wyskakuje pop-up z informacją o dodaniu produktu do koszyka. Produkt pojawia się w koszyku.

 

Case 2:  

1. Kliknij na dowolny produkt na stronie głównej www.szybkilaptop.pl

2. Dodaj wybrany produkt do koszyka na stronie produktu.

3. Kliknij na ikonkę Kosz w celu usunięcia produktu z koszyka.

Oczekiwania: W wyniku kliknięcia ikony Kosz, produkt automatycznie usuwa się z koszyka.

 Błąd: Produkt nie usuwa się z koszyka po kliknięciu na Kosz. Dopiero po odświeżeniu strony produkt usuwa się z koszyka. 

Wynik po podmianie folderu ps_imageslider:  

Wynik po podmianie folderu ps_imageslider: Pojawia się informacja, że produkt został usunięty z koszyka. Na górze jednak do momentu odświeżenia strony widnieje informacja o produkcie w koszyku. 

 

Będę jeszcze walczyć z błędem usuwania produktu, żeby bez odświeżania produkt od razu zniknął z kosza. Jeśli mi się uda. Dam znać jak to zrobiłam.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nic mi to nie zmieniło, a który plik w tym imagesliderze podmieniłaś? ja podmieniłem cały katalog i nic

w ogóle po zmianie ilości produktów, zanim jeszcze kliknę dodaj do koszyka wyskakuje mi takie coś: An error occurred while processing your request

Link to comment
Share on other sites

  • 0

U mnie nie wyświetlał się tego typu komunikat. Podmieniłam cały katalog imageslider. Widocznie Twój błąd polega na czymś innym. U mnie miał związek z banerem/ sliderem głównym na stronie. Wejdź w moduły i sprawdź, czy po wyłączeniu głównego slidera znika problem koszyka. Jeśli nie, to znaczy że u Ciebie problem wynika z czegoś innego. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...