Jump to content

Smazal jsem tabulku ps-orders


besty

Recommended Posts

Dobry vecer. Omylem jsem smazal tabulku ps_orders v databáze. Ted nejde udělat objednávku, hlásí to"Objednávka se stejným obsahem košíku již byla odeslána". Tabulku jsem si vytvořil zpátky, ale asi špatně, pořad to nejde. Poraďte mi , prosím nikdo, jak to mam opravit.

Link to comment
Share on other sites

Poprosit hosting o zasláni zálohy :-)


No to ale jen v případě, že má zaplacené zálohování, které je u mnoha hostingů zvlášť!! Tak na to dojel no, copak je to tak těžkě občas si vzpomenout - a kliknout na zálohu databáze přímo v administraci? Zálohuje se ti kompletně celá databáe, pak stačí jen import a je hotovo! Než se pustíš do nějakých laboratorních testování, proklikni si zálohu, ukládá se ti to na FTP do BACKUP...

:roll:
Link to comment
Share on other sites

Hele ty mašinfíro, právě si mě připoměl že jsem ještě neklik :-(
A kdybys mě dal url na tvuj shop tak ti tam pošlu dva zákazníky. Mám dva kamarády co je mašinky baví a jeden z nich nakupuje u toho kluka co tu taky je ma myslim pojezdy.cz nebo jak.
Edit:
No teď na to koukám, poslední záloha před 228dny :red:
jdu klikat až se myš bude potit.
Edit II:
tak klikání je stejně asi k ničemu, v mysq adminu má DB 60mb a presta vygeneruje zálohu jen 6OOkb

Link to comment
Share on other sites

Click... a diky za pripomenuti :-)
Asi si budu muset nastavit nejake upominani, v praci delam zalohy kazdy patek, tak tady aspon jednou za mesic by taky neskodilo.

Mamejeradi: pojezdy.eu , czko uz bylo zabrane spekulanty... :(
a dik za reklamu ;)

Bronikus: tak pak posli link, az to budes mit v spoustenem stavu. Muzu hodit kratky odkaz treba do "magazinu".

Link to comment
Share on other sites

A v MySQL jde udělat export?
Já zálohuju v Prestě, občas přímo v databázi


V MySQL adminu jde každopádně vygenerovat zálohu (export) databáze/tabulek do soubory *sql nebo *txt. Pokud je problém s useknutým zálohováním, s limitem paměti serveru, tak stačí dotaz na správce, měl by jej (mohl) navýšit, ale taky nemusel. Já jsem s tím ale problém nikdy neměl!

Jinak opravdu máš databázi s 60MB ?????
To je tam tolik textu? Není to pitomost? Jako 60MB dat je trochu podezřelé, pokud tomu skutečně tak je, tak to jsi vážně dobrej pisálek...

:lol:

Já jsem testoval 3500 produktů s výsledkem kolem 9,5 - 12 MB
Link to comment
Share on other sites

No tak si to spočítej, já mám produktů aktulně asi 12500:-)
Hodně zabíra ps_conection_page a ty tabulky vokolo. Občas je musim promazat, už ta DB byla snad na 120Mb :-)
Už sem to tu řešil, zapnutý statistiky nesmyslně ty tabulky plnily.
Prdelka se mě pěkně klepala když jsem je vyprázdňoval, ikdž jsem to mě zazálohovaný. Nahrávat to spátky je na dlouho :-(

Link to comment
Share on other sites

Člověče možná by stálo za to, poohlédnout se po novém hostingu. V poslední době vznikla řada celkem slušných firem které nabízí velmi kapacitní paměťové limity - tedy skoro a téměř žádné. Jinak 12.500 produktů není opravdu málo, nejspíš bych se rozhlížel po konfortnějším hostingu, a pakliže je to "živý" shop, tak co možná nejdříve!!!

Jinak s výběrem poskytovatele je to jednoduchý, někteří si paměťové maximum chtějí nechat zaplatit, jinde je to zase součástí paušálu s měsíčním čí ročním účtováním. Lze ale dnes dohledat i poskytovalete s 2 - 3,5GB paměti pro potřebu dle libosti.

Pokud jde o to usektnuté zálohování vlivem velkého obsahu databáze,
taky na to už někde byla debata. Hodně šikovných věcí lze najít u francouzů nebo angličanů...

Link to comment
Share on other sites

Já DB vyexportuju v pohodě po tabulkách.....
Už jsem se o hostingu někde bavili přeci.
Stěhuju to na hosting kde je 1536mb ram a neomezenej čas pro php scripty za 300boulí měsíčně :-)
U onebitu mam asi 30sec a 128mb :-(
Proto tu DB nevytáhnu v kuse, dojde čas

Link to comment
Share on other sites

Proboha!
128MB ???

To je právě ono, vznikne firma - ta pronajme spekulantům své diskové kapacity - spekulant to pronajme dále - ten to nabízí již v tak osekaném stavu, že právě takto pak vznikají tyhle dementní problémy, které sousedi na západě od nás vůbec neznají!!!

Zase ale není problém získat reference na webu, líná huba - holé neštěstí! Tak držím palce ať se to zadaří, protože mít tolik produktů - ale na hovno hosting, asi bych klidné spaní neměl čéče...

:cheese:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Až Broňa zprovozní shop, tak se přestanou tu mašinky vyrábět... a ty vaše tunový databáze bych fakt chtěl vidět, nestačí třeba hodit jen truncate na pár tabulek, třeba o návštěvnosti? protože nechápu, co tam můžete mít za sračky, to je tak na 100000 zboží...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...