Jump to content
  • 0

Zmiana cen produktu w PHP


hakeryk2

Question

Witam,

 

Mam pytanie - jak w PHP używając obiektu produktu zmienić cenę określonej kombinacji danego produktu?

 

Mogę pobrać i wyświetlić kompletną cenę z podatkiem przy użyciu:

$product = new Product($p['id_product']);
$combination_price = $product->getPrice(true, $p['id_product_attribute'], 4);

Więc czy istnieje możliwość zmiany ceny podobną metodą? Czy trzeba tweorzyć jakiś dodatkowy obiekt wpływu kombinacji na cenę? W new Combination nie wiedziałem niczego takiego. Wszelkie przykłady byłyby bardzo przydatne.

Link to comment
Share on other sites

2 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Może tak:

$combination = new Combination($id_product_attribute);
$combination->price = $price;
$combination->save();


Zobacz updateAttribute($id_product_attribute, .... ) z klasy Product, wykorzystywane jest to m.in. w funkcji processProductAttribute() w AdminProductsController.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dooobra, dzięki atomek jak zwykle za dobrą odpowiedź, ale chciałem po prostu za łatwo to zrobić i sobie wszystko skomplikowałem. 

 

Ogólnie - jeśli czytasz ten temat i chciałbyś robić takie zmiany na podstawie cen brutto to sobie odpuść :) Łatwiej wszystko zaprogramować w netto i wszystko ładnie gra.

 

Wszystkie wartości generowane są z obiektów jako wartości netto więc na siłę próba liczenia tego jako brutto robi syf w kodzie. Gdy jedyną podaną wartość mamy brutto np w XML wtedy warto przemianować ją do netto i kodzi się o wiele lepiej.

 

Ot myślałem, że programiści presty może stworzyli jakąś magiczną funkcję która ułatwi proces, ale się myliłem więc robię to po kolei w obiektach produktu jak i kombinacji.

Edited by hakeryk2 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...