Jump to content
  • 0

problem z zapleczem - nie wyświetlają się zakładki w edycji produktów


Duku

Question

Wczoraj dokonałem zmiany w zakładce SEO & URL (edycja atrybutu title dla strony głównej) i po niej zaczęły się moim zdaniem problemy, które objawiają się następująco:

Prestashop jest w wersji 1.6.1.1

  1. Nie da się wyświetlić żadnej zakładki poza zakładką Informacja w edycji produktów.
  2. Brakuje edytorów (rich editor) w polach dla krótkiego i pełnego opisu. To co się pojawia to po prostu pole do wprowadzania tekstu i są widoczne znaczniki html.
  3. W logach dla developerów w przeglądarce jest jeden błąd 404 dotyczący pliku admin-theme.css.map. Sprawdziłem i tego pliku nie ma w ścieżce, którą wskazuje żądanie HTTP.
  4. W zapleczu gdy najeżdżam kursorem na opcje w kolumnie po lewej stronie nie wyświetlają się szufladki z zagnieżdżonymi opcjami, tak jakby właśnie był jakiś problem z arkuszem stylu.
  5. Mam włączone logowanie na serwerze, ale w logach nie mam żadnych błędów.

Sklep działa niby normalnie, bo daje się w nim robić zamówienia, ale marna to pociecha, bo czeka mnie dodanie masy nowych produktów...

To co wczoraj jeszcze zauważyłem, to w opcjach Zaawansowanych jest informacja:

Parametry wymagane Napraw proszę następujące błędy

  • Ustaw uprawnienia do zapisu dla folderu "cache"

Jednak sprawdziłem uprawnienia folderu cache i dla folderów jest 755, a dla plików 644. Porównałem to z backupem na serwerze, który mam i uprawnienia są takie same...

W folderze cache z aktywnie używanym szablonem mam folder z uprawnieniami 755, a pliki w środku mają 777

 

Może ktoś ma pomysł, gdzie szukać problemu? Wczoraj spędziłem nad tym kilka godzin i dziś od rana również i niestety nic nie dało rezulatu:/


EDIT: Problem namierzony! Wczoraj zainstalowałem wtyczkę PayU w wersji 3.0.2 - wyłączyłem ją i wszystko wróciło do normy!

Teraz muszę sprawdzić, co w tej wtyczce generuje ten problem.

Edited by Duku (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

2 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Mam identyczny problem. U mnie powoduje to moduł "Osiągnięcia sprzedawcy". Zadziało się to po wczorajszej aktualizacji modułu. Nie wiedząc co się dzieje wgrałem kopie zapasową i wszystko wróciło do normy. Moduł znów jest przed aktualizacją. Wyłączyłem go i znów pojawiły się problemy z zapleczem opisane przez poprzednika. Włączyłem moduł i problemów nie ma. Skoro zaktualizowana robi problemy, a niezaktualizowana i jednocześnie wyłączona też, to nie wiem co się zadzieje jak ją odinstaluję. Niezaktualizowana i włączona nie robi problemów, ale wiem że taki stan nie może trwać.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...