Jump to content

Kararsızlık

Recommended Posts

Merhaba 

E-ticaret işi ile uğraşan bir firmada çalışıyorum.Gittigidiyor ve n11 ile ikili ilişkilerim çok iyi hatta bütün kategori yöneticileri ile irtibatım var buna dayanarak evimizin üstündeki çatı katını kiralayarak home office diye tabir edilen bir yer yaratmaya karar verdim ve 18 yaşındaki erkek kardeşim kargolama işlemlerini yapacak. Ürün tedarik konusunda da bir sıkıntım yok. Bilgisayar ve telefon aksesuarı (özelilkle kılıf konusunda çok çeşit olacak),oyuncak,makyaj malzemesi vb. ürünler satıcam. Gelelim konuya çok uzadı. :)

4 script gördüm woocommerce-opencart-prestashop-magento (çalıştığım yer ticimax kullanıyor)

1-magento;

Malesef yurt dışı sitelerinden de okuduğum çok karmaşık olduğu profesyonel ve büyük işlerin için olduğu ama tek kesin konu seo konusunda lider olduğu ki magentoyu ben zorluk sebebi ile kafadan eledim.

2-woocommerce;

Wordpress eklentisi tek güvendiğim seo konusu ve destek bulmam kolay ayrıca eklentiler ucuz ama zırt pırt güncelleme gelmesi yada yani blog eklentisi pek hoşuma gitmedi. Ayrıca gerçekten yavaş

3-Opencart;

Benim en rahat destek bulabileceğim sistem ama seo konusunda güvensizliğim var ama 3.x versiyonu ile gönlümde yer edindi ayrıca eklentiler gene çok ucuz.

4-Prestashop;

Malesef eklentiler çok pahalı ama seo konusunda opencart dan daha iyi olduğu söyleniyor. Ama destek türkiyede çok az bulamazsınız.

3 eklenti arasından woocommerce-prestashop-opencart sizce artı eksisi ne bir kere adam gibi kurduğum bir siteyi güncellemeden 2 sene sağlam bir şekilde kullanmak istiyorum ve hosting kullanmak istemiyorum yani standart hosting değil vds,vps ve reseller tam bilmiyorum uygun fiyatlı sizin önerebileceğiniz mevcut mudur? Hosting kullanmak daha mantıklı derseniz standart bir hosting alıcam ayrıca birde siteme subdomain ile wordpress blog kurucam yani blog.siteadı.com olacak.Unutmadan prestashop tema türkçeleştirmek kolay mıdır?

Teşekkürler 

Merhaba Türkiye'de bir çok firma prestashop alt yapısına destek veriyor, destek konusunda sıkıntı yaşamazsınız, aynı zamanda bir çok forum ve blog sayfasında ücretsiz destek bulabilirsin, e-ticaret yapacaksanız bir takım masraflarınız tabiki olacaktır, prestashop ücretsiz bir eticaret yazılımıdır, fakat siz sitenizde ekstra işlemler yapmaya başladıkça hosting  modül ve şablon gibi masrafınız tabi olacak, tamamen ücretsiz bir e-ticaret sitesi kurmanız mümkün değil e-ticaret masraflı bir iştir, yani ne kadar ekmek o kadar köfte

ama ülkemizde sadece prestashop ile bir tema kurup hiç bir modül kurmadan 1500 tl talep ediliyorsa olmuyor eklentilere para harcarım zaten ondan yana bir sıkınyı yok üç aşağı beş yukarı eklentilere baktım tema ile beraber 500-600 avroyu gözden çıkardım ben sadece sorduğum konuda sizden fikir istemiştim siz yanlış anlamışsınız genede mükemmel açıklayıcı cevabınız için teşekkürler Allahtan 10 senedir ticaretin içindeyim yatırımın önemini bana tekrar hatırlattınız ben unutmuştum

Edited by teknoceri (see edit history)

Merhaba

Bu konu sanırım tek başlıkta tartışılamaz derecede geniş bir soru kümesi içeriyor. Açık kaynağı seçerek zaten doğru bir karar vermişsiniz. Ama açık kaynakları doğrudan mukayese etmek ve en iyisini bulmak mümkün değil. Bunların her biri farklı marka otomobil değil. Her biri ayrı bir araç. Mesela magento için kamyon, wp için yarış motoru, prestashop için lüks bir jeep desem yeridir. Bunlarin hepsine bir sürü eklenti geliştirdim ben. Hiç biri diğerinin alternatifi değil.

En iyisi sizin projenize en uygun olanıdır. Projenizi bir profesyonele anlatın o size en uygun çözümü gösterecektir.

Profilimde telefonum var. Beni de arayabilirsiniz. Herkes için yazıyorum bunu.

Merhaba

Bu konu sanırım tek başlıkta tartışılamaz derecede geniş bir soru kümesi içeriyor. Açık kaynağı seçerek zaten doğru bir karar vermişsiniz. Ama açık kaynakları doğrudan mukayese etmek ve en iyisini bulmak mümkün değil. Bunların her biri farklı marka otomobil değil. Her biri ayrı bir araç. Mesela magento için kamyon, wp için yarış motoru, prestashop için lüks bir jeep desem yeridir. Bunlarin hepsine bir sürü eklenti geliştirdim ben. Hiç biri diğerinin alternatifi değil.

En iyisi sizin projenize en uygun olanıdır. Projenizi bir profesyonele anlatın o size en uygun çözümü gösterecektir.

Profilimde telefonum var. Beni de arayabilirsiniz. Herkes için yazıyorum bunu.

İlginiz için çok teşekkür ederim sizden tek ricam bilginiz varsa cevaplarsanız sevinirim seo olarak woocommerce-prestashop-opencart tavsiyeniz ne olur? Birde vps vds reseller bunlar hakkında bilgim yok hangisini almamı tavsiye edersiniz? Yurtdışı fiyatları baya ucuzmuş diyorlar