Jump to content

Afisare pret cu TVA inclus in versiunea 1.72


Recommended Posts

Intri la taxe si activezi taxe https://www.screencast.com/t/9zEzfshz

Dupa te duci la parametri magazin , setari client editezi toate cele trei grupuri si la metoda de afisare preturi setezt cu TVA https://www.screencast.com/t/yy4BYrajZD

 

Impartasesc experienta mea in prestashop aici: https://www.youtube.com/playlist?list=PLcoiZVk2FlgEVZd8m_knctJjwHmyDc46i

Edited by goldensite.ro (see edit history)
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Multumesc din suflet, cred ca nu imi dadeam seama nici in 1000 de ani ...

 

Stii cumva cum sa scap si de afisarea aceea a timpului de livrare? Am atasat un printscreen.

Azi am facut probe cu o tema noua si a aparut chestia aia. Mi-ar placea sa dispara toata linia aceea cu tva inclus si timp estimativ de livrare.

Daca cer prea multe imi cer scuze.

Multumesc inca o data !

post-1442940-0-55383700-1506082385_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 2 weeks later...
  • 1 year later...
  • 11 months later...
On 4/22/2020 at 7:30 AM, Costel1975 said:

Multumesc, am incercat dar nu dispare, apare cu sau fara. EU vreau sa nu mai apara aceasta mentiune. Ma poate ajuta cineva? Multumesc

 

 

 

image.png

Salutare!

Ca nu se mai afiseze "cu TVA" sau "fara TVA" in dreptul pretului produsului trebuie sa procedezi astfel: International -> Locations -> Countries -> Edit pe Romania -> 

Display tax label (e.g. "Tax incl.") -> selectezi NO. In pagina produsului nu se va mai afisa textul legat de TVA. Succes!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
On 9/22/2017 at 2:48 PM, AlexandruTom said:

Salutare,

Am cautat ore in sir si nu reusesc sa fac setarile potrivite in BO pentru a-mi afisa pe pagina produsului pretul cu TVA inclus.

Are cineva vreo idee ?

Sau macar sa scot mentiunea ca sa nu mai apara deloc pe pagina. 

Va multumesc in avans !

Mergeti la Location = Romania si debifati '' Display tax label (e.g. "Tax incl.")'', dupa ce ati urmat toti pasii pe care colegii v-au spus sa ii urmati.

Screenshot_1.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Salut, 

stiti care este setarea de modificare automata a tuturor preturilor fara taxe sa fie fara TVA si la pretul cu taxe sa ramana pretul actual.

Daca intru pe un produs si selectez taxarea de 19% imi adauga la pret cu taxe. nu imi scade la pret fara taxe.

momentan toate preturile si cu taxe si fara taxe au acelasi pret.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, glontz said:

Salut, 

stiti care este setarea de modificare automata a tuturor preturilor fara taxe sa fie fara TVA si la pretul cu taxe sa ramana pretul actual.

Daca intru pe un produs si selectez taxarea de 19% imi adauga la pret cu taxe. nu imi scade la pret fara taxe.

momentan toate preturile si cu taxe si fara taxe au acelasi pret.

Mergeti la Location = Romania si debifati '' Display tax label (e.g. "Tax incl.")'', dupa ce ati urmat toti pasii pe care colegii v-au spus sa ii urmati.

Aveti raspuns mai sus.

Screenshot_1.thumb.jpg.173aad99a10861b86b7eda33b47e443d.jpg

Edited by ESHOPMAG (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...