Jump to content

Přechod na Prestashop


xterinie

Recommended Posts

Zdravím,

potřebovala bych poradit. Již rok provozuji eshop na systému od Panavisu. Bohužel ale už mi moc nevyhovuje, protože nemá žádné funkce. Chtěla bych přejít na Prestu, ale nevím jak přesně to udělat. Všechny produkty (necelých necelých 2000) jsou vkládány ručně. Nejlépe bych potřebovala si komplet celou prestu spustit "bokem", abych do ní mohla vkládat produkty dle nynějšího shopu, vychytat všechny případné mouchy a poté ji přehodit na svou doménu již úplně ready!
Nechci totiž nijak pozastavovat provoz svého shopu.

Můžete mi prosím poradit, jak nejlépe to udělat? Napadlo mě spustit prestu na ic.cz a poté ji přehodit kde mám hosting (svethostingu.cz). V takových technických věcech se moc nevyznám, proto budu ráda za každou pomoc.

Předem moc děkuji.

xterinie

Link to comment
Share on other sites

Ahoj,
tak předně bude nutné exportovat ze stávajícího shopu veškerý sortiment - produkty, které tam máš. Do jakého formátu se to generuje? Což je celkem důležité pro případnou konverzi takto exportnutých dat pro prestu, a hádám, že shoda v tom nebude. S přechodem z jednoho systému shopu do druhého - se zachováním domény je trochu potíž, jednoduše to není jako cvakuním vypínače od světla. Nikde jinde na freehostingu prestu neinstaluj, jinak se to bude chovat na takto (dle mého soudu) asociálním způsobu řešení realizace instalace presty, a jinak se to chová na regulérním hostingu který je placený !!!!!

Protože máš již doménu, máš i FTP a máš i přístup do MySQL, což je databáze, jednoduše se založí nová pro databázi presty, jen s tím rozdílem, že to nebude www.neco.cz ale www.neco.cz/presta... ap.

Jakmile se odladí presta - nakonfiguruje od modulů až po výběr plateb a doručení, importuje se večkerý sortiment z původního shopu ale bez obrázků! Původní shop "vypneš" a instalací s upravenou prestou instaluješ prestu ze zálohy databáze. Pak stačí už jen obrázky a je hotovo. Tohle není konkrétní návod, je třeba udělat řadu úprav v administraci atd.

Dá se to řešit i jinak, možností je více. Rozhodně se nepouštěj do něčeho, o čem si nejsi jistá že bude fungovat. ;-)

Link to comment
Share on other sites

NJ jak jde o zenskou tak to Bronikus je milej az az :)


Co kecáš? To není pravda! A navíc, už mnohokrát se ukázalo, že když někdo chce poradit, udělá si registraci jako baba, jen aby bylo zodpovězeno! Což doufám že nebude tento případ, ačkoliv má dosti specifické parametry..

;-P
Link to comment
Share on other sites

NJ jak jde o zenskou tak to Bronikus je milej az az :)


Co kecáš? To není pravda! A navíc, už mnohokrát se ukázalo, že když někdo chce poradit, udělá si registraci jako baba, jen aby bylo zodpovězeno! Což doufám že nebude tento případ, ačkoliv má dosti specifické parametry..

;-P

Nekecám, se koukni div jsi se blahem nerozplynul hehe ;-P . Tak je pravda ze jsi se jeste mohl nabidnout, ze se stavis osobne a vychytas mouchy a odladis prestu do konecny faze. Ale buh vi co probehlo pres PM :lol: :lol: :lol:
Link to comment
Share on other sites

Ty si kozel užvaněnej :lol:

Já jsem šťastně obsazen - zabukován.. tááákže žádný PM mimo téma, případně jiné návrhy vůbec a zásadně NIKOLIV ani nehrozí.. Ty se starej o to, abys zase neměl průšvih s Prestou, pak tady budeš bulet, že ti něco opět nefunguje - jen si vzpomenout, co že to vlastně bylo posledně...

;-P

Link to comment
Share on other sites

Díky za radu a informace...Export zboží mám přes XML feed, pokud máš na mysli tohle. No pokusím se něco vymyslet, můj shop je opravdu "holý" a o ničem co se týče funkcí, a díky funkcím presty by byl můj shop ještě více přitažlivým pro zákazníky.

Jinak baba opravdu jsem, ne jen tady na fóru ;-) a moc děkuji za jakoukoliv radu!

Zdravím :-)

Link to comment
Share on other sites

Tsywoe :-D

prej kozel uzvanenej, to Ti nedaruju :-) ja se prave staram o to, abych nemel zadnej problem s Prestou, proto jsem tady. Ale nepatrim k tem, co kdyz vidi holku na druhy strane PC tak div mu lejtka nevzplanou ohnem :-D. Jak to ma kozy nebo klavesnici, vzdycky s tim budou problemy ;-P

Btw.: kdyz uz jsme u toho buleni ... vyresil jsi ten svuj problem s .htaccess pro zbozi a menu? Hihi ;-P

Pro xterinii: Panavis to je opensource quick.cart ne? Osobne rikam krok vpred, quick.cart je pro deti. Budes prekvapena variabilnosti presty. Kazdopadne doporucuju zaloha, zaloha a jeste jednou zaloha. Jinak tady budes furt u stary verze presty jako bronikus pac se boji updatu :-D. Co se tyce tak vyexportuj zbozi, ale bojim se toho aby se po importu do presty zbozi zobrazovalo a vubec fungovalo tak jak ma. Ale s tim urcite milerad poradi kolega s drsnym pohledem a qverem v avataru :)))

Link to comment
Share on other sites

Ano, quick.cart, kupovala jsem to za 1499,-Kč. Jak jsem psala, mám ho rok, neznalá jaké existujou systémy e-shopů. Skoro první na který jsem narazila jsem zakoupila. Nejlépe se člověk učí za chodu a zjišťuje další možnosti, a má stále větší požadavky, to je můj případ.

S prestou už jsem se dosti seznámila, jaké má funkce, co zvládne, aj.samozřejmě ne úplně vyzkoušenou. Připravovala jsme eshop na bázi presty, který jsem ale nedokončila. Proto chci na ni přejít se stávajícím webem.

Jinak, pro mě by nebyl problém naházet do presty veškeré produkty znovu ručně, jde o to, aby to hlavně fungovalo a bylo vše OK, i kdyby přípravy trvaly pár měsíců. Ale jde mi hlavně o to, abych nijak nepozastavovala ten původní shop, a jen kompletně připravenou prestu hodila na stávající doménu, proto jsem chtěla vědět jak na to, rady, pokud někdo udělal to samé se svým webem a jak.

:-)

Link to comment
Share on other sites

Tomu přepnutí shopu se stejně nevyhneš. Pokud je to hodně aktivní shop, tak je dobré toto provést přes noc - což se tak i běžně praktikuje. Předem na to vhodně zákazníky upozornit, případně přesměrovat jinam, sice by to byla investice do další dodatečné domény s kopií původní verze shopu, ale v tomto by o peníze jít nemělo. Spíš to provést přes noc!

S Prestou je prostě potíž, že v základní instalaci to sice "prodává" ale v podstatě to neumí jinak vůbec nic, vše se musí odladit. Proto tenhle "ladící" postup bych doporučoval provádět na localu u sebe na disku - posléze to přenést na ostrou doménu.

Link to comment
Share on other sites

Tsywoe :-D

Btw.: kdyz uz jsme u toho buleni ... vyresil jsi ten svuj problem s .htaccess pro zbozi a menu? Hihi ;-P


No s tím se peru docela dost,
průser je ale v tom, že na netu nikde nic nenajdeš! Používám specifické vertikální menu, a když klikneš na produkt např.: NOVINKY, NEJNOVĚJŠÍ,AKCE ap. tak aby se ten nakliknutý produkt prostě otevřel i v tom menu, musí se tam doplnit několik parametrů, jenže nikde dohledat se to prostě nedá, takhle se mi menu nerozevře a prostě máš jen pohled na pordukt a to je vše...

A neurážej mého avatara, je luxusní! ;-)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...