Jump to content

[Rezolvat] Afisare %e-mail%


Recommended Posts

Ma confrunt cu o problema, la "Informatiile Magazinului" imi apare "Trimite-ne un email: %e-mail%" am intrat in traduceri module, am incercat sa traduc modulul "informatii de contact" dar nu se modifica. Si cand comanda este finalizata imi apare aceiasi problema "%e-mail%" Oare unde trebuie sa ma duc exact pentru modificare?


rt0vfb.jpg
 

 

2vta9h0.jpg

Edited by IonutBogdan (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Doar asa am reusit sa fac modificarea, themes/classic/modules/ps_contactinfo/ps_contactinfo.tpl si am modificat in contactinfo.tpl  "s='Email us: [1]%email%[/1]'
unde am inlocuit asa, dupa cum am vrut sa apara: "s='Email: [1][email protected][/1]' Apoi am intrat si in traduceri si am pus "Email: [email protected]" si s-au propagat modificarile.


Mai a ramas sa modific sa nu-mi mai apara la finalizarea comenzii "%e-mail%" exact ca in poza de jos, daca ma puteti ajuta unde sa ma duc penru modificare. 




2vta9h0.jpg

Link to comment
Share on other sites

am rezolvat problema asa

Am cautat in toate fisierele din directorul magazinului care contin fraza

%e-mail%

am gasit  6 fisiere in directorul 

/app/Resources/translations/ro-RO

si anume

AdminAdvparametersHelp.ro-RO.xlf

ModulesContactinfoShop.ro-RO.xlf

ShopNotificationsSuccess.ro-RO.xlf

ShopThemeCheckout.ro-RO.xlf

ShopThemeCustomeraccount.ro-RO.xlf

ShopThemeGlobal.ro-RO.xlf

 

Am descarcat  pe pc fisierele, le-am deschis cu notepad si am inlocuit fraza %e-mail%   prin REPLACE ALL  cu fraza %email%

 

Odata ce am modificat in toate 6 fisiere , le-am urcat inapoi pe site  si am dat EMPTY CACHE  din Back-office/Performance  , si mi-a aparut corect adresa de mail unde trebuie sa apara.

 

Daca problema se rezolva asa si la tine , te rog sa modifici titlul topicului in REZOLVAT

Edited by HUHA (see edit history)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...