Jump to content

Ana Kategori Özelliği Hakkında

Recommended Posts

Arkadaşlar Prestashop 1.7'de ürün eklerken kategori seçiyoruz ancak kategori seçiminde en sağda Ana Kategori başlığı altında yuvarlak bir seçim alanı var bu tam olarak neyi ifade eder bilgi verebilirmisiniz? 

Örneğin;

kategori seçerken şu kategorilerim var

*kategori 1

kategori 1 alt kategori 1

kategori 1 alt kategori 2

alt kategori 2 alt kategori 1

*kategori 2

*kategori 3

yukarıdaki gibi kategori seçiminde ürünüm "alt kategori 2 alt kategori 1" bu kategoriye ait ben ana kategori olarak en alt kategoriyimi seçmeliyim yoksa onun bir üst kategorisi olan "kategori 1 alt kategori 2" yi mi seçmeliyim?

biraz karışık oldu ama umarım anlatabilmişimdir. Özet olarak ana kategori fonksiyonunun ne gibi bir işlevi var ve doğru seçimi nasıl olmalı?

Aslında sorun yok ortada doğru bir kategori seçimi nasıl yapılmalı onu merak etmekteyim aşağıdaki resmi incelermisiniz rica etsem

https://i.hizliresim.com/Oyd7R5.jpg

resimde işaretlediğim alanı kategori seçimime bakarak doğru veya yanlış olmuş demenizi istedim aslında oradaki maddeleme işareti tam olarak nedir ne işe yarar seçme zorunluluğu var çünkü buda kafa karıştırıcı oldu benim için :)

• 4 months later...
On 14.09.2017 at 12:24 PM, MuhammedFatih said:

Aslında sorun yok ortada doğru bir kategori seçimi nasıl yapılmalı onu merak etmekteyim aşağıdaki resmi incelermisiniz rica etsem

https://i.hizliresim.com/Oyd7R5.jpg

resimde işaretlediğim alanı kategori seçimime bakarak doğru veya yanlış olmuş demenizi istedim aslında oradaki maddeleme işareti tam olarak nedir ne işe yarar seçme zorunluluğu var çünkü buda kafa karıştırıcı oldu benim için :)

Şöyle oluyor, yuvarlak olarak yani sağdaki işaretle işaretlediğin ürünün ana kategorisi oluyor. Ürün o kategori içerisinde olmuş oluyor temel olarak.

tik işareti ile işaretlediklerin yani soluna koyulan ve birden fazla seçilebilen işarette, o ürünü o kategorilerdede göstermek için.

Mesela Şöyle düşün.

Ana kategori BAYAN,

bunun altında KOLYE ve BİLEKLİK diye iki kategori daha var.

ürünü KOLYE anakategorisine koyup aynı zamanda bayanı da işaretlersen, ürünün ana yeri KOLYE olur ama BAYAN'a girdiklerindede görürler.