Jump to content

Cash on delivery modul


Filip_SK

Recommended Posts

Ahojte, pouzivam Prestashop 1.6 so zakladnym cash on delivery (dobierka) modulom.

Ked niekto objedna tovar a zvoli sposob platby dobierku, tak to Prestashop pochopi, ako keby bola objednavka hned zaplatena, v pripade ze nie je tovar na sklade, tak jej prideli stav "caka sa na naskladnenie - zaplatene" a objednavku nie je mozne editovat.

 

Kde mozem urcit, aby sa vsetky objednavky s platbou na dobierku spravali tak, ze nie su zaplatene?

 

Kde sa da nastavit postupnost stavov objednavky, ktore Prestashop automaticky dava? Napr. v pripade, ze tovar nie je na sklade a objednavka nie je zaplatena, nechcem aby Prestashop dal automaticky stav "caka sa na naskladnenie - zaplatene" , ale iba "caka sa na naskladnenie"

 

Dakujem za odpovede.

Link to comment
Share on other sites

Otvor si v admine Objednávka > Statusy a tam daj upraviť status "caka sa na naskladnenie - zaplatene" a možnosť Považovať objednávku za zaplatenú daj tak aby nebola zaškrtnutá. Vtedy sa objednávky budú dať upravovať. Pre istotu môžeš zrušiť aj možnosť Považovať objednávku za potvrdenú, neviem ktorá z nich blokuje úpravu objednávky.

 

To, aký stav objednávky presta dá na jednotlivé objednávky záleží aj na platobnom module. Ja mám napríklad modul dobierky upravený tak, aby mi tam dával iba status ID 3 Prebieha príprava a ďalej rozhodujem ja aký status tam zvolím. Ja mám ale produkty iného charakteru a v mojom prípade je to tak viac vyhovujúce. Pokiaľ ty riešiš skladovú dostupnosť inak tak by som to riešil len úpravou statusu a e-mailu, ktorý je odosielaný zákazníkovi.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...