Jump to content

Problem z Presta po przeniesieniu na inny serwer


ilowiak

Recommended Posts

Potrzebowałem przenieść sklep na nowy serwer więc skopiowałem wszystkie pliki sklepu  oraz importowałem bazę i wrzuciłem pliki oraz bazę na nowy serwer. Dodatkowo zmieniłem dane w pliku konfiguracyjnym (settings.inc.php) oraz edytowałem wpisy w bazie w tabeli ps_shop_url. 

Po uruchomieniu sklepu na nowym serwerze wyświetla mi się jedynie błąd:

 

Warning: include(/home/xxx/domains/xxx/public_html/modules/ganalytics/controllers/stats.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/xxx/domains/sklepxxx/public_html/index.php on line 3

Warning: include() [function.include]: Failed opening '/home/xxx/domains/xxx/public_html/modules/ganalytics/controllers/stats.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php53/lib/php/') in /home/xxx/domains/sklepxxx/public_html/index.php on line 3

 

Ktoś może mi podpowiedziec o co chodzi z tym błędem ? 

 

1. W ogóle nie mam takiego pliku stats.php w katalogu controllers.

2. W pliku index.php w linii nr 3 tez nie mam żadnych wpisów...

Link to comment
Share on other sites

Problem w tym ,że w paczce skopiowanych plików nie było tego pliku stats.php.

Ten plik dotyczy modułu Google Analiycs i specjalnie ściagnąłem jeszcze raz sobie ten moduł z repozytorium plików  od Prestashop i po rozpakowaniu tez nie ma tego pliku....

Link to comment
Share on other sites

To co masz w linijce 1 i 3 takie dziwne litery to złośliwy kod który ktoś Ci dopisał, za pewne jest dużo więcej plików zainfekowanych a ten stats.php to z pewnością też był plik z złośliwym kodem. Załataj dziury w sklepie i uprzątnij ten kod z wszystkich plików.

Link to comment
Share on other sites

ok włączyłem tryb debugowania i wyświetla mi na głównej stronie nastepujące błędy :

 

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/xxx/domains/sklepxxx/public_html/config/defines.inc.php:1) in /home/xxx/domains/sklepxxx/public_html/classes/controller/FrontController.php on line 845

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/xxx/domains/sklepxxx/public_html/config/defines.inc.php:1) in /home/xxx/domains/sklepxxx/public_html/classes/controller/FrontController.php on line 846

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/xxx/domains/sklepxxx/public_html/config/defines.inc.php:1) in /home/xxx/domains/sklepxxx/public_html/classes/Tools.php on line 241

Link to comment
Share on other sites

Prawdopodobnie tak było ale na pewno nie w pliku FrontController.php, którego w ogóle wcześniej nie otwierałem... A jeśli wrzuciłbym w miejsce tych plików "czysty" odpowiednik z nowej paczki instalacyjnej Presty dla tej wersji ( według  plikó konfiguracyjnych to wersji 1.6.1.1) to czy to wtedy powinno działać, czy raczej bardziej zaszkodzę  ?

Link to comment
Share on other sites

Pliki podmienione, i nawet pokazała się już strona główna sklepu  jednak niestety jest to jedyna rzecz, która obecnie działa :( 

1) Nie działa wejście do strefy administratora. Próbowałem też zmieniać nazwę katalogu admina przez ftp  aby wejść po zmianie nazwy katalogu admin na inną i też bez rezultatu - po wpisaniu nazwy w pasku adresu - wyświetla się jedynie czekam na .... i nic się nie dzieje przez pewnein czas aż wyświetla się ,że strona nie została znaleziona.

2) Na głównej stronie wyświetlają się błędy np.:

 

Notice: Trying to get property of non-object in /home/xxx/domains/sklepxxx/public_html/cache/smarty/compile/5e/3b/49/5e3b49dc5989d2e4fe70237a6cff0a31f6e9d84e.file.footer.tpl.phpon line 33

Notice: Undefined index: cms in /home/xxx/domains/sklepxxx/public_html/cache/smarty/compile/5e/3b/49/5e3b49dc5989d2e4fe70237a6cff0a31f6e9d84e.file.footer.tpl.phpon line 34

 

co ciekawe nie ma w ogóle takiego katalogu jak 3b/49 więc i nie ma tez pliku . w spakowanej paczce ze starego serwera też tego katalogu i pliku nie było.

Czy da się wyłączyć te całe smarty, gdy nie mam dostępu do Panelu administracyjnego ?

Link to comment
Share on other sites

W bazie danych mam tabelę o nazwie PS_SMARTY_CACHE ale jest ona pusta - bez żadych wpisów , wiec nie mam jak zmienić na  0.

Opróżniłem ręcznie katalog Compile ale żadnych zmian nie widzę.

Coś co najbardziej mnie zaskakuje to to,że w ogóle nie ma takiego pliku i go nie było wcześniej jak 5e/3b/49/5e3b49dc5989d2e4fe70237a6cff0a31f6e9d84e.file.footer.tpl.phpon line 33

 

W tej chwili sklep wygląda tak http://skleproletowy.hekko24.pl/pl/

Link to comment
Share on other sites

Jasne, ale mimo wszystko są to błędy :/  Teoretycznie mam dostęp do panelu admina i udało mi się zalogować do niego ale samo logowani trwało kilka minut i w panelu otwarcie jakiejkolwiek opcji trwa koszmarnie i nienaturalnie długo.  Na hekko mam postawione też inne strony i wiem ,że pomimo ,że jest to serwer współdzielony działa on w miarę szybko a w tym przypadku logowanie do strefy admina i poruszanie się w nim to jakaś tragedia...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...