Jump to content

cari hesap eklentisi.

karyatem

Recommended Posts

değerli arkadaşlar,
Üretimini yaptığımız ürünlerin web.de tanıtımını yapmayı ve sitemiz üzerinde (Bayi+plasiyer) kanallı satış yapmayı istiyoruz. 

Açmaza düştüğüm, bulamadığım, ve asıl yardım istediğim konu ise, 
Alıcı veya satıcı girişi, müşterinin veya satıcının ürün seçimi+ müşteriye göre indirimli fiyat, sepete ekleme+order düzenleme, nakit, kartla ödeme şekilleri de pekçok tema veya eklentilerle mevcut. 
sorunumuz, 
Anında peşin veya kartlı satış olamayan açık cari şeklinde olan ticaretimiz için, 
Ön muhasebe sistemlerinde olduğu gibi, order veya ft.ların C/H borç kaydı ile banka veya k.kartı-pos, direkt nakit, parçalı ödemelerini takip edebileceğimiz 1-genel, 2-plasiyer ve 3-müşteri bazında döküm alabileceğimiz, Cari hesap takibi eklentisi bulamıyoruz. 
Arayışımız ön muhasebe c/h. eklentisi şeklinde diyebilirim.
Ön muhasebe veya muhasebe programının entegrasyonu dışında direkt bir eklenti-modül arayışımız bulunmakta.
Yardım ve bilginizi rica ederim.

Değerli members kardeşim,

Haklısın galiba. 2 aydır arayıştayım. çeşitli forum ve freelancer, yapabileceğini düşündüğüm arkadaşlara, yukarıdaki arayışımı ilettim.

siz +1 freelancer arkadaş + 1 ismi duyulmuş firma cevap verebildi maalesef. freelancer 600 tl.ye modülü yazarım demesine rağmen, sonrasında tema+yükleme+teknik destek+ vs. gibi işlemleride benim yapmam gerekir talebi ile projesini 6.300,00 tl.ye çıkardı.  :wub:

Firma, sizin önerdiğiniz yol üzerinden entegre program+tema+host+ benim talep ettiğim çok basit bir iyileştirme için 22.400 tl. talep etti.

Müsade edersen biraz dert yanacağım.  elin gavurunun vadeli, taksitli, açık cari işlemli satıştan haberi yok ki. bu türkiye'mizin gerçeği.

adam satıcı primini bile hesaplayan, eklenti yapmış, borçlu-alacaklı satışı düşünememiş, çünkü hayatında yok....

Nedense meslek edinmiş türk profesyonellerimiz de ihtiyac hissetmemiş...

mutlaka binlerce liralık bağımsız bir sıcak-soğuk satış pr, veya muhasebe pr. kullanmamız entegre etmemiz mi gerekiyor. 

malımızı web sitemizden tanıtarak, sipariş order-faturasını, cari karta borç., her şekilde yapılan ödemeyi ise alacak kaydederek, müşteri-satıcı-firma bazında liste 

alabilmek isteğim. (satıcımın hatta alıcımında hesabını görebilmesini istiyorum.) iyileştirme bu idi. 

Eminim bizim gibi pek çok firmanında çok işine yarar bu eklenti. 

Bizde gavurun hazırladığı, malı al-kartınla öde, daha fazla birşey isteme temalarla idare edeceğiz. 

İlgilendiğiniz için çok teşekkür ederim.

değerli arkadaşım,

mesajın üzerine, hemen inceleme amacı ile giriş yaptım. çözmeye çalıştım. ulaşmaya çalıştıkları benim arayışlarıma yakın hatta, stok takibi + fatura ilavesini de düşünüyorlar.

Ancak, sitedeki ibarede, ÖNEMLİ! Mutasyon2 halen geliştirme aşamasındadır bu versiyon şu anda işyerinde kullanılmak için uygun değildir.                  bulunmakta. Van edremitli yazılımcı arkadaşları tebrik ederim. allah klavyelerine güç versin.  Github.da çok yeni bir proje olduğu belli. 

aslında arayışıma çok yakın olan program, tilpark 0.8  http://tilpark.org/. adresi. % 80 arayışıma cevap bulunmakta, maalesef o da halen geliştirme aşamasında ve Wp ve Oc

entegrasyonları için (çok yakında) ibaresi var. 

İnşallah konunun profesyoneli arkadaşlarımız, orijinali yabancı eklenti veya modüllerin, yarısı türkçeleşememiş, 10.cu versiyonunu kopyalayacaklarına.  biraz daha ülkemize,

insanlarımıza ve ticaretimize yakın kullanılır eklentileri yaratırlar. 

ilgine gerçekten teşekkür ederim arkadaşım, arayışım aklında bulunsun. karşına çıkar ise yardımını rica ediyorum.