Jump to content

Πως αλλάζω το κείμενο στο τρόπο πληρωμής με τράπεζα


poukamisas

Recommended Posts

Καλησπέρα,

η εταιρία μου έχει αλλάξει επωνυμία και θα ήθελα να αλλάξω το κείμενο που εμφανίζεται όταν ο πελάτης ζητάει να κάνει πληρωμή μεσω τράπεζας. (Δηλαδή το LOLY IKE να γίνει LOLY EE και τους λογαρισμούς τραπέζης) έχω πάει στο φάκελο translation του bankwire module στο αρχείο el.php μέσα στο οποίο είναι οι μεταφράσεις του συγκεκριμένου module (καθώς μέσα απο το τοπικές ρυθμίσεις-> Μεταφράσεις κ.τ.λ μου ζητούσε αύξηση της "max_imput_vars" για να μπορέσει να κάνει τις μεταφράσεις στο "Μεταφράσεις εγκατεστημένων Module") , άλλα δεν βρήκα το κείμενο που θέλω να αλλάξω. Επίσης να αναφέρω ότι πήγα και έκανα και τις απαραίτητες αλλαγές στο απο το μενού  "Πρόσθετα" μέσα απο το οποίο βρήκα το πρόσθετο "Kατάθεση στην τράπεζα" και έκανα και εκεί τις ανάλογες αλλαγές, καθάρισα και τα cookies άλλα τίποτα.Γνωρίζει κανείς πως μπορώ να αλλάζω αυτό το κείμενο; Έχω επισηνάψει και εικόνα για να δείξω σε ποια φάση της παραγγελία θέλω να αλλάξω το κείμενο που φαίνεται.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

post-1383321-0-60434700-1504197445_thumb.jpg

Edited by poukamisas (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

η εταιρία μου έχει αλλάξει επωνυμία και θα ήθελα να αλλάξω το κείμενο που εμφανίζεται όταν ο πελάτης ζητάει να κάνει πληρωμή μεσω τράπεζας. (Δηλαδή το LOLY IKE να γίνει LOLY EE και τους λογαρισμούς τραπέζης) έχω πάει στο φάκελο translation του bankwire module στο αρχείο el.php μέσα στο οποίο είναι οι μεταφράσεις του συγκεκριμένου module (καθώς μέσα απο το τοπικές ρυθμίσεις-> Μεταφράσεις κ.τ.λ μου ζητούσε αύξηση της "max_imput_vars" για να μπορέσει να κάνει τις μεταφράσεις στο "Μεταφράσεις εγκατεστημένων Module") , άλλα δεν βρήκα το κείμενο που θέλω να αλλάξω. Επίσης να αναφέρω ότι πήγα και έκανα και τις απαραίτητες αλλαγές στο απο το μενού  "Πρόσθετα" μέσα απο το οποίο βρήκα το πρόσθετο "Kατάθεση στην τράπεζα" και έκανα και εκεί τις ανάλογες αλλαγές, καθάρισα και τα cookies άλλα τίποτα.Γνωρίζει κανείς πως μπορώ να αλλάζω αυτό το κείμενο; Έχω επισηνάψει και εικόνα για να δείξω σε ποια φάση της παραγγελία θέλω να αλλάξω το κείμενο που φαίνεται.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Διαμόρφωση πρόσθετου bankwire για να αλλάξεις τις πληροφορίες τραπεζης ονόματος κλπ

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς να πάω στα πρόσθετα και εκει να βρώ και να ρυθμίσω το πρόσθετο το έχω κάνει ήδη, και όταν προχωρήσω την παραγγελία μου δίνει τα σωστά στοιχεία, άλλα σε πρώτη βάση μου βγάζει τα παλιά στοιχεία, αφού πατήσω επιβεβαίωση παραγγελίας μου βγάζει τα σωστά στοιχεία (τα καινούργια που έχω βάλει και στο πρόσθετο). Δεν είναι λίγο παράξενο αυτό;

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Δοκιμασες να μπεις στις μεταφρασεις αλλά όχι στο module στο καλαθι αγορων που φαινεται το παλιο και κοιταξε εκει μηπως το βρεις

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να πας στις-> μεταφράσεις -> μεταφράσεις εγκατεστημένων module, για να αλλάξεις το συγκεκριμένο "κείμενο"...

Ζήτησε από την εταιρεία που έχεις το hosting να σου αυξήσει το max_imput_vars, ώστε να σε αφήσει να μπεις στις μεταφράσεις..

Edited by Kefa (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...