Jump to content

PS statistika ali google analytics?


Karakko

Recommended Posts

Pozdravljeni!

 

Uporabljam Prestashop 1.7.2.1.

 

Zanimajo me dve stvari glede statistike obiskovalcev:

1. Ali vgrajen modul za statistiko (brez naprednih data mining opcij) vpliva na hitrost delovanja spletne trgovine?

2. Ali sploh potrebujem vgrajeno statistiko, če uporabljam google analytics? Prinaša kakšen doprinos?

 

Hvala.

Link to comment
Share on other sites

Živijo,

 

veliku ljudi, ki se ukvarjajo z optimizacijo PrestaShop trgovine močno odsetujejo vgrajene statistične module, ker kar obremenijo trgovino. Kolikor sem jaz testiral lahko pri srednje veliki trgovini in z obiskom cca 3000 ljudi na mesec upočasni nalaganje tudi za 2 sekundi, poleg tega postaja MySql baza večja in na koncu potrebuješ močnejši paket gostovanja, itd.

Od vgrajenih statističnih modulov priporočam edino statistiko notranjega iskanja, da vidiš kaj ti kupci iščejo v sami trgovini. Vse ostalo lahko prepustiš v Google analitycs.

Link to comment
Share on other sites

hja, lahko probaš, vendar pri notranjem iskanju ni najbolj zanesljiva. Isto kot ni zanesljiva pri beleženju obiskov s strani primerjalnih portalov. (ceneje.si, lylo.si ipd) kjer oni beležijo en obisk, google drug obisk ti pa plačuješ ko majmun :( Težava je v piškotkih, ker nekateri privzeto brskajo brez piškotkov in takrat statistika google ne dela OK.

 

lp

Martin

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...