Jump to content

KDV Hariç Durumu KDV Dahil Olarak Değişme 1.7

Recommended Posts

Arkadaşlar merhaba,

Ön sayfada tüm fiyatlar KDV hariç olarak çıkıyor ayrıca ürün detay sayfasıda bu şekilde. Ben KDV dahil olarak değişmek istiyorum ancak hiçbir ayar bulamadım bununla ilgili. Bana yardımcı olurmusunuz.

Prestashop sürümüm 1.7.2.x

İyi çalışmalar.

Öncelikle cevadınız için teşekkür ederm.

Yanlış anladıysam düzeltin lütfen.

Yerelleştirmeye girdiğimde vergiler kısmı içe aktarma kısmında var ortan türkiyeyi seçip Eyaletler, Vergiler, Para Birimleri, Diller, Birimler kısmı seçiliydi bu şekilde içe aktar dedim. Sizde buradan mı bahsediyorsunuz?

Bu şekilde yaptığımda hala vergi hariç fiyatı görüyor müşteriler. Ayrıca sepette vergi görünüyor ancak ödeme yaptığınızda sizden vergisiz fiyatı istiyor.

Yanlış yapmış ise daha açık yazarsanız sevinirim sorunum devam etmekte.

Şimdi girdim dediğiniz yere ancak burada en son satırda ki şu ibare "Vergi etiketini görüntüle (örn "vergi dahil")" Evet seçiliydi. Hayır deyip denedim olmadı sonra yeniden Evet dedim ancak her defasında vergi hariç fiyatı görüntülemekteyim. Bir türlü vergi dahil olarak gösteremedim.

Kaynak kodlarından manuel olarak değişebilirmiyiz peki? Değişebilirsek hangi yolu izleyip hangi satırı değişmeliyim?

Edited by MuhammedFatih (see edit history)

ön bellek temizlemeyi unutmayın.

Maalesef Evet ve Hayır dedim önbelleğide temizledim hiçbir şekilde müdahale etmiyor. Sanki temanın o kısmı bağlarını koparmış panelden. Hicbir tasarrufu yok üzerinde. Çok saçma bir durum.

Zaman ayırdığınız için çok teşekkür ederim sanıyorum panelden halledemeyeceğiz bu sorunu:(

Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar için problemi şu şekilde çözdüm.

Mağaza Parametlerleri > Müşteri Ayarları > Gruplar > Bu sayfada 3 üye grubu geliyor Ziyaretçi, Misafir ve Müşteri bu grupların sağ tarafında düzenle butonları var tek tek düzenle deyip > Fiyat görüntüleme yöntemi kısmını > Vergi Dahil seçip kaydediyoruz.

• Thanks 1

• 2 years later...
On 8/28/2017 at 11:30 AM, MuhammedFatih said:

Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar için problemi şu şekilde çözdüm.

Mağaza Parametlerleri > Müşteri Ayarları > Gruplar > Bu sayfada 3 üye grubu geliyor Ziyaretçi, Misafir ve Müşteri bu grupların sağ tarafında düzenle butonları var tek tek düzenle deyip > Fiyat görüntüleme yöntemi kısmını > Vergi Dahil seçip kaydediyoruz.

çok teşekkürler

• 3 months later...

hepsini yaptıkdan sonra bende aynı hata devam ediyordu. vergiler kısmında en altta seçenekleri gözden kaçırmamak gerekiyor muş. 

Vergiyi etkinleştir

EVEt

Satın alımlarda verginin dahil edilip edilmeyeceğini seçin.

Alışveriş sepetinde vergiyi göster

HAYIR

Sepete verginin ayrı satırlarda gösterilip gösterilmeyeceğini seçin.

Temel

Fatura adresi Teslimat adresi 

Çevre vergisi kullan 

HAYIR

bu şekilde düzenleyince kdv dahil gelmekte sepette

• 10 months later...

merhabalar benimde takıldığım bir yer vergi olayında,

ürün ekleme sayfasında fiyatlandırma bölümünde Birim başına fiyat (vergi hariç) kısmında, vergi dahil olarak değişebilirmi ? yani ben oraya KDV dahil fiyat yazmak istiyorum text olarak değilde işlem olarak ,birim fiyatım 10lira ise 10 yazayım, ama kdvsiz yazmak zorunda kalıyorum (%8kdv  için 0,8lira yazıyorum oraya örneğin)

umarım derdimi anlatabilmişimdir:)

ver.JPG

• Like 1

• 4 weeks later...

Merhaba, 

Bunların işleyiş ile bir alakası yok. Bunu kolayca çeviri ile çözebilirsiniz.Bu kısımın çevirisi ;

çeviriler -> tema çevirileri -> Classic -> Türkçe -> Arama Kısmına Vergi Hariç Yazın Ve Çıkan Sonuçları Vergi Dahil İle Değiştirin. Bu Şekilde Vergi Hariç Olarak Yazın, Ama O Yine de Vergi Dahil Olarak İşleyecektir.

Kolay Gelsin

On 3/11/2021 at 4:28 PM, koca said:

merhabalar benimde takıldığım bir yer vergi olayında,

ürün ekleme sayfasında fiyatlandırma bölümünde Birim başına fiyat (vergi hariç) kısmında, vergi dahil olarak değişebilirmi ? yani ben oraya KDV dahil fiyat yazmak istiyorum text olarak değilde işlem olarak ,birim fiyatım 10lira ise 10 yazayım, ama kdvsiz yazmak zorunda kalıyorum (%8kdv  için 0,8lira yazıyorum oraya örneğin)

umarım derdimi anlatabilmişimdir:)

ver.JPG

kdv oranını 0 yapın dahil fiyatı girin 

• Like 1

4 hours ago, Baransel Pamuk said:

Merhaba, 

Bunların işleyiş ile bir alakası yok. Bunu kolayca çeviri ile çözebilirsiniz.Bu kısımın çevirisi ;

çeviriler -> tema çevirileri -> Classic -> Türkçe -> Arama Kısmına Vergi Hariç Yazın Ve Çıkan Sonuçları Vergi Dahil İle Değiştirin. Bu Şekilde Vergi Hariç Olarak Yazın, Ama O Yine de Vergi Dahil Olarak İşleyecektir.

Kolay Gelsin

vergi hariç yazmak istemiyorum ,zaten onu yazamadıgım için bu postu açmıstım. şöyle söyleyeyim birim başına maliyet 10 TL yazarsam oraya,satıştaki fiyatı 10+KDV olarak ekliyor (10.8 TL cıkıyor fiyat %8kdvden hesaplarsak)