Jump to content

Nu pot face update la 1.7.2.0 de la 1.7.1.2


RobertCR

Recommended Posts

Salut, incerc sa fac update la 1.7.2.0 de la 1.7.1.2 cu modulul 1 click upgrader, dar primes urmatoarele erori

aceasta eroare o primesc cand incerc sa fac update cu siteul lor oficial, automat:
[Ajax / Server Error for action download] textStatus: "error " errorThrown:"Internal Server Error " jqXHR: " "

si eroarea asta apare atunci cand incerc sa fac upgrade cu o arhiva de pe server:
[Ajax / Server Error for action unzip] textStatus: "error " errorThrown:"Connection Timed Out " jqXHR: "
 

de asemenea nu pot sa ma conectez la addons marketplace din Back Office, imi spune ca credentialele sunt gresite, desi daca folosesc acelasi cont cu aceeasi parola pe site functioneaza. 

 

Am sters cache-ul si am folosit diferite browsere.

 

Ajutor, cineva?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Asta cu conectare la addon e problema versiunii.

Legat de update, trebuie sa descarci arhiva de pe site-ul oficial, sa o incarci pe server, de acolo sa faci update.

 

Eu asa am rezolvat https://www.facebook.com/groups/451085254998797/permalink/1332481403525840/

 

Eroarea care pare sa fie rezolvata in topic-ul ala este 

[Ajax / Server Error for action upgradeDb] textStatus: "error " errorThrown:"Internal Server Error " jqXHR: " "

 

Iar a mea este alta, dar voi incerca ce spun cei de acolo, voi reveni cu un reply daca reusesc ceva.

 

Daca aveti alte sugestii va rog sa ma ajutati :D

Link to comment
Share on other sites

In eroare scrie Server Error for action download]  Adica nu poate descarca sau ceva de genu.

Daca o descarci si o incarci manual, trebuie sa mearga.

Am incercat cu local directory sa fac asa si apoi primesc eroarea asta:

install/upgrade/php directory is missing in archive or directory

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Buna,

astazi am gasit o cale de rezolvare,am gasit de fapt un modul adus la zi cu versiunea de Prestashop cu care am reusit sa fac upgrade.

Doar ca dupa upgrade am erori in site si nu e functional cu thema mea,insa functioneaza cu thema implicita...nu stiu mai departe sa explic de ce?!

Modulul beta5 trebuie dezinstalat dupa upgrade...cred ca-I o versiune de test.

Voi incerca acum sa fac upgrade manual sa vad daca asa se poate.

Thema mea are si ea upgrade si imi cere sa fie adusa Presta la zi...deci teroetic sunt compatibile.

Mai multe detalii gasiti pe forunul spaniel,de acolo am copiat acest modul.

autoupgrade-v4.0.0-beta.5.zip

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...