Jump to content

Jak zálohovat.


zaxmax

Recommended Posts

Ahoj, předem se omlouvám za můj asi primitivní dotaz, ale opravdu bych potřeboval laickou radu. Provozuju eshop na prestashopu 1.2.5., nyní mám vloženo asi 600 položek. Poradil by mi někdo, jakým způsobem zálohovat? Zkrátka, kdyby se nedejbože jednou všechno smazalo, odstranilo, zmizelo (nepátrejme po příčině, berme to jako fakt:D), tak abych mohl nakopírovat soubory na jiný hosting a pokračovat dále. Jde mi teda především o to zboží, opravdu bych jednou nerad začínal to nekonečné vkládání zboží znovu.

Díky za odpověď, a mluvte (pište) na mě prosím jako na idiota, abych to pochopil :-))

Link to comment
Share on other sites

600ti kouskum rucne vlozenejch rikas nekonecne?
My jich vlozili 12000!!!
Zazalohuj si hlavne DB a slozku img



Přesně,
600 kusů je ještě sranda, a co potom kombinace a veškerá nastavení v produktech. Na zálohování databáze už je v administraci script který zálohu sám spustí, čímž se generuje ten známý soubor na FTP "backup".
Link to comment
Share on other sites

Dobře a když si teda vytvořím v DB backup zálohu a ten soubor si uložím, stejně tak si uložím složku IMG, jakým způsobem se dělá případná obnova?


Backup se importuje zpětně do MySQL na který máš s placeným hostingem přístup. Import musí být UTF-8 a rozbalený RAR či ZIP bo co to Presta generuje... po importu pak provedeš regeneraci obrázků. Obrázky zálohuješ ručně, tzn. překopírovat k sobě na disk, pakliže dojde k nečekanému průseru, tak posdní synchronizace těchto dat ti zabezpečí jejich obnovení - taktéž regenerací miniatur.

Každopádně záloha obrázků není zrovna důležitá, důležitější jsou soboury s koncovkou *PHP na které je nutno brát zřetel. Záloha všech PHP files je snad jasná !!
Link to comment
Share on other sites

Zdravim,
určitě zazálohuj db a to buď v adminu v Prestě a nebo přímo v sql.
A pokud děláš změny ještě v kodech, tak si zazálohuj obsah ftp...mě se osvědčilo zrovna tento týden :-)

Regenerace.....na to pozor, může se stát, že ti nedojede do konce a je to v ...
Ale když si stáhneš celý obsah ftp a když se stane nějaký průser, tak stačí to nekopírovat zpět na ftp a v sql importovat db s UTF-8

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...