Jump to content

HTML Box Pro i tworzenie


greg1987

Recommended Posts

Witam zakupiłem moduł HTML Box Pro. Chciałbym stworzyć w nim prostokąt czarny na całą szerokość strony i na nim napis w dwóch liniach tzw. banner reklamowy. Niestety cały czas moduł wyświetla mi sam kod a nie tworzy ani prostokątów ani kolorów. Może coś źle robię. Chciałbym aby pasek znajdował się w Header a później klasie banner.

Czy wie ktoś jak to wykonać ?

 

Jeden z kodów które testowałem to :

 

 
<div style="banner:block; background:#fff; padding:20px; margin:20px; clear:both;">
Test 
</div>
 
Działa lecz chciałbym aby moduł wyświetlał sie w <div class="header-container"> -> header id="header"> - > <div class="banner">.

 

 

 

Pozdrawiam,

Grzegorz 

Edited by greg1987 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Generalnie rzecz ujmując to cały proces tworzenia bloków opiera się o trzy kroki.

Pierwszy - to wybór pozycji w której chcemy utworzyć blok. Niech to zatem będzie displayTop.

Drugi - tworzymy blok w wybranej pozycji

Trzeci - definiujemy zawartość bloku - tj. albo kod, albo treści które możemy wygenerować za pomocą edytora 

 

 

Tworząc zawartość bloku wykorzystujemy albo edytor kodu, albo edytor treści. Jeżeli do edytora treści wklejamy kod, to będzie on traktowany jako tekst - nie jako kod.

Posługując się kodem, trzeba wykorzystać edytor kodu: http://i.imgur.com/Wu8zPVG.png lub wyłączyć edytor: http://i.imgur.com/zpIW9gR.png

Link to comment
Share on other sites

Ok rozumiem,  tak stworzyłem wybrałem header.  i wpisałem ten mój kod. Ale chciałbym żeby był szerszy i responsywny na szerokość strony oraz także aby wyświetlał się pozycji baner.  Czy możesz pomóc mi to zrobić ?

Link to comment
Share on other sites

Ok rozumiem,  tak stworzyłem wybrałem header.  i wpisałem ten mój kod. Ale chciałbym żeby był szerszy i responsywny na szerokość strony oraz także aby wyświetlał się pozycji baner.  Czy możesz pomóc mi to zrobić ?

 

Header to  nie jest hook do uczepiania modułów coś tam wyświetlających, jeśli już to displayBanner.

Użyj odpowiednie klasy dla elementów to będzie responsywnie:

https://getbootstrap.com/docs/3.3/css/

Link to comment
Share on other sites

Ok rozumiem,  tak stworzyłem wybrałem header.  i wpisałem ten mój kod. Ale chciałbym żeby był szerszy i responsywny na szerokość strony oraz także aby wyświetlał się pozycji baner.  Czy możesz pomóc mi to zrobić ?

 

To jaki kod wykorzystamy do budowy bannera jest zależne od kontekstu tj. szablonu i sposobu jego budowy. Jeżeli chcemy blok na cała szerokość strony, to musimy wybrać taką pozycję, która umożliwia utworzenie bloków na cała szerokość. Chodzi o to aby dobrać odpowiednie miejsce, to istotnie bowiem niektóre pozycje jak np. "lewa kolumna" nie pozwalają na budowę takich szerokich bloków bowiem lewa kolumna sama w sobie ma ograniczoną szerokość.

 

Najlepiej bedzie, gdybyś wskazał miejsce na stronie w którym chciałbyśten banner umieścić. Zerknę na stronę i na tej podstawie będe mógł powiedzieć coś więcej w tym również przedstawić gotowca tj. gotowy kod do wklejenia :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...