Jump to content
  • 0

Optymalizacja sklepu i obrazów (moduł)


prestaUczen

Question

Witam!

 

Sklep już na ukończeniu i pora na optymalizację bo trochę go zamula.

Znalazłem takie dwa moduły:

 

https://mypresta.eu/pl/moduly/administracja-sklepem/optymalizacja-bazy-danych.html

(znalazłem go na tym forum więc śmiało wklejam link)

 

 

Oraz LAZY LOAD - dynamiczne ładowanie zdjęć (nie wiem czy mogę wkleić link).

 

 

Czy ktoś korzystał z tego?

Pierwszy jako że darmowy już zainstalowałem :)

 

 

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

14 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Ten darmowy to po prostu czyści bazę danych, więc to raczej niewiele wpłynie na wydajność.

 

Najlepiej zrobić profilowanie wydajności sklepu, zobaczyć jakie moduły zabierają najwięcej czasu, może podpięte są niepotrzebnie. Samo zoptymalizowanie modułów potrafi skrócić zauważalnie czas generowania strony. Potem można pomyśleć o dodatkowych modułach przyspieszających, np. Page Cache.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dziękuję za szybką odpowiedz :)

Zastanawiam się nad zakupem bo na pewno nie spowolni a może przyśpieszyć, każde ułamki sekundy są ważne jak w F1.

Cena nie jest wygórowana bo około 90zł

 

Chciałem zapytać czy jest to skuteczne czy po prostu skórka za wyprawkę?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Musisz rozróżnić dwa etapy:

- najpierw jest generowanie kodu strony, Presta musi odpalić wszystkie kontrolery, zrobić zapytania do bazy danych, poodpalać moduły i zebrać to wszystko do kupy w kod strony

- potem to wszystko musi być pobrane przez użytkownika, czyli ten wygenerowany kod strony + wszystkie zasoby, skrypty, style, obrazki

 

Lazy load pomaga tylko opóźnić pobieranie obrazków, więc jest jeszcze spore pole do optymalizacji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

W tym pliku z DEBUG mam tylko to:

 

if (_PS_DEBUG_PROFILING_) {
    include_once(_PS_TOOL_DIR_.'profiling/Controller.php');
    include_once(_PS_TOOL_DIR_.'profiling/ObjectModel.php');
    include_once(_PS_TOOL_DIR_.'profiling/Db.php');
    include_once(_PS_TOOL_DIR_.'profiling/Tools.php');
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Mam mam :)

wyszło coś takiego.

 

Jak to teraz zoptymalizować? :(

 

Load Time 1211 ms - OK... for a shared hosting Querying Time 77 ms Queries 94 Memory Peak Usage 20.0 Mb Included Files 323 files - 5.45 Mb PrestaShop Cache 0.53 Mb Global vars 1.31 Mb
PrestaShop Version 1.6.1.15 PHP Version 5.6.30 (OK) MySQL Version 5.5.54-38.6-log (Consider upgrading) Memory Limit 512M Max Execution Time 30s Smarty Cache enabled Smarty Compilation auto

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Time Cumulated Time Memory Usage Memory Peak Usage config 81ms 81 ms 5.89 Mb 5.95 Mb __construct 0 ms 81 ms - Mb 5.95 Mb init 11ms 92 ms 1.21 Mb 7.16 Mb checkAccess 0 ms 92 ms - Mb 7.16 Mb setMedia 2 ms 93 ms 0.07 Mb 7.23 Mb postProcess 0 ms 93 ms - Mb 7.23 Mb initHeader 0 ms 94 ms 0.01 Mb 7.23 Mb initContent 275ms 369 ms 8.49 Mb 16.28 Mb initFooter 31ms 400 ms 0.68 Mb 17.48 Mb display 811ms 1211 ms 1.68 Mb 20.02 Mb
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Na dole masz cały rozpis który moduł i jakie elementy mają największe zamulenie. Wkleiłeś tylko początek, samą górę.
1 sekunda to standard na prestę obciążoną i polecam moduł od jPresta PageCach jednak tylko gdy masz server VPS w którym możesz odpalić komendę WGET by przelecieć całą stronę w celu utworzenia świeżej kopii cache. Na współdzielonym bez dostępu do konsoli na niewiele Ci się wtyczka przyda, ponieważ aby strona została cache'owana musi być najpierw odwiedzona.

Podrzuć jeszcze zrzut ekranu wszystkich ustawień z Parametry zaawansowane -> Wydajność

Samo lazyload zmniejszy tylko czas pełnego załadowania strony przez przeglądarkę co oczywiście jest ważne, jednak ty chcesz pracować nad optymalizacją silnika i modułów które są wykonywane by serwer odpowiedział, przesłał wynik do przeglądarki.

Tutaj masz fajny poradnik https://canonicalized.com/prestashop-speed-optimization/?section=a-server-configuration-from-the-future
 

Edited by hakeryk2 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Lol, Twoje profilowanie jest perfekcyjne w tym pierwszym wrzuconym poście - co ja bym dał, żeby takie czasy osiągać :) 291 ms to po prostu mega szybko jak na coś bez dodatkowych modułów cacheujących. Możesz podrzucić link do sklepu na prywatną wiadomość? Chciałbym to zobaczyć oraz podziel się informacją gdzie masz hosting.

 

Co do drugiego profilowania z wynikami wyszukiwania - czy masz ustawioną odbudowę indeksów wyszukiwania?

EDIT: Wydaje mi się że odpowiedziałem w złym wątku i nie pamiętam gdzie miałem odpowiedzieć.

Edited by hakeryk2 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...