Jump to content

PrestaShop 1.7 Türkçe Yapamadım.

Recommended Posts

Kolay gelsin arkadaşlar. Bütün forumların gezdim maddelerini uyguladım lakin bir türkü sitesi ve admin paneli türkçe yapamadım 

Internatinal - localisation dan Türkiye seçip yer seçeneği Türkçe yapıyorum. Sonra admin kullanıcıyı da türkçe dil seçiyorum hala ingilizce: S yardım eli uzatırmısınız.

post-1425651-0-57032000-1501545688_thumb.jpg

Edited by mustafa09 (see edit history)

Üstte sizin resminiz var admin panelinde yanındaki menüden "Preferences" var oradaan girip admin panelini türkçe seçin

Cevabınız için teşekkür ederim lakin hiç bir şekilde türkçe olmuyor yada başka bir dilde olmuyor şu adımları izliyorum

Daha sonra Admin Panelinden International>Localization yolunu izleyelim ve sırasıyla şunları yapalım:

En üstte ki sekmeden Turkey’i seçin ve içe aktarın , bir alt kısımda Türkçe, Turkey ve Türk Lirasını seçip kaydedin ve en alt kısımda ilk boşluğa tr ikinciye tc yazarak kaydedin.

Daha sonra International>Translation yolunu izleyerek aynı şekilde tüm seçenekleri türkçe yaparak kayıt edin.

Daha sonra yukarıdan admin ayarlarına girerek yine Türkçe’yi işaretlerin, ve bu kadar.

yani Türkçe seçeneği çıkıyor ama ne admin nede site türkçeleşiyor :S