Jump to content

Modül Cache te tutuyor sanki

Recommended Posts

Merhaba Arkadaşlar,

Şu anda kullandığım "SP Coundown Product" adında bir modül kullanıyorum,

Kısaca modül seçilen ürünün ön sayfaya taşıyıp Kampanya belirtiyor seri sayım yaparak.

Sorun olarak; Admin panelinde seçilen kategori veya ürün ön panelde gözükmüyor.

Önce ayarları yanlış yaptığımı düşündüm sonra bir durum fark ettim, ön yüzde gözüken ürünü Pasif yaptığımda bile ön yüzde ürün gözükmeye devam ediyor, kısaca sanki modül hafızadan bakıyor.

Arka panelde ön belleği temizleme yaptım, tarayıcıyı temizleme yaptım, kısaca aklıma ne geldiyse yaptım ama sonuç yine aynı. Yeni ürün ekleyincede çıkmıyor önde,  eski ürünü çıkartıncada çıkmıyor. Sadece ön yüzde çıkan ürünü ürünün kartını silince oradan kalkıyor.

Umarım açıklayabilmişimdir sorunu.

Saygılarımla

Açıkcası bu sorunun bir farklı versiyon sorununu ben şuan da yaşıyorum, navbarın csslerini değiştirmeme rağmen css cachede kalıyor. Neler neler yaptım banamısın demiyor. Ben sana uyguladığım şeyleri bir listeliyim, belki senin işine yarar bilemeyiz yani.

Admin menüsünden Gelişmiş/Performansa gir.

Şablon derleme - Dosyalar güncelleştirildiği zaman temayı yeniden derle. "seçeneğini seç"

Hemen altındaki önbellek seçeneğini disable'e çek.

CCC ADLI SEÇENEĞE GEL

CSS için akıllı önbellek - seçeneği disable çek.

En altta bulunan ÖNBELLEK seçeneğini disable çek

--

root klasöründe cache/smarty klasörlere gir içerisindeki iki cache ve compile adlı iki dosyanın içindeki index.php hariç tüm dosyaları sil, ardından biraz önce girdiğin admin panelinin sol üstünde bulunan ön belleği temizle butonuna bas ve kullandığın browserin çerezlerini elle temizle (ctrl + f5 yapmadan yani). ben bunların hepsini denememe rağmen yemedi. Yinede araştırıyorum.

Açıkcası bu sorunun bir farklı versiyon sorununu ben şuan da yaşıyorum, navbarın csslerini değiştirmeme rağmen css cachede kalıyor. Neler neler yaptım banamısın demiyor. Ben sana uyguladığım şeyleri bir listeliyim, belki senin işine yarar bilemeyiz yani.

Admin menüsünden Gelişmiş/Performansa gir.

Şablon derleme - Dosyalar güncelleştirildiği zaman temayı yeniden derle. "seçeneğini seç"

Hemen altındaki önbellek seçeneğini disable'e çek.

CCC ADLI SEÇENEĞE GEL

CSS için akıllı önbellek - seçeneği disable çek.

En altta bulunan ÖNBELLEK seçeneğini disable çek

--

root klasöründe cache/smarty klasörlere gir içerisindeki iki cache ve compile adlı iki dosyanın içindeki index.php hariç tüm dosyaları sil, ardından biraz önce girdiğin admin panelinin sol üstünde bulunan ön belleği temizle butonuna bas ve kullandığın browserin çerezlerini elle temizle (ctrl + f5 yapmadan yani). ben bunların hepsini denememe rağmen yemedi. Yinede araştırıyorum.

Geçici bir çözüm buldum gibi... Performans bölümünden  CCC de Javascript için akıllı önbellekleme  "HAYIR" yaptım sonra Ön Belleği Temizle yaptım aynı sayfada... Modülle ilgili bir işlem yaptığımda Ön Belleği Temizleyince işlem aktif oluyor...

Şu anlık böyle bir çözüm yapıyorum...