Jump to content
  • 0

TECHNICAL ERROR:Details: Error thrown: [object Object] przy dodawania dostawcy w 1.5.6.2


foit125

Question

Witam. Mam problem z dodaniem nowego dostawcy w prestashop 1.5.6.2   po naciśnięciu zapisz wyskakuje  to co w screenie  załącznika:
 

TECHNICAL ERROR: 

Details:
Error thrown: [object Object]
Text status: error 

 

Początkowo wyskakiwało   zamiast error - parsererror

 

Sklep jest na php5.6 w linuxpl,  nie ma włączonego ajaxu, odinstalowałem ship2pay, jest dodanych kilku dostawców, ma wyłączony cash, wyczyściłem smarty, szablon jest standardowy z modyfikacjami wyłącznie w css i graficznymi.

 

Próbowałem różnych metod ale nie zadziałało, czy ktoś ma rozwiązanie ? byłbym zobowiązany.

 

 

post-773762-0-55283300-1500627585_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

7 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

 

 

 

Problem związany jest z działaniem skryptów javascript "w tle" strony.
Zwykle związany jest z wywoływaniem zapytań AJAX i odpowiedzią z serwera, która zawiera błędy lub jakieś znaki, które nie powinny się tam znaleźć.
Pierwszy krok jaki należy podjąć w celu identyfikacji problemu (nie rozwiązania!) to:
  1. Wchodzimy na stronę, gdzie ten błąd występuje
  2. Włączamy konsolę w przeglądarce (w chrome ctrl+shift+j)
  3. czyścimy konsolę tak aby była pusta
  4. odświeżamy stronę na której występuje błąd (w celu jego ponownego wywołania)
  5. okno konsoli wypełni się informacjami, wśród nich będzie wpis związany z błędem.
  6. zwykle jest on oznaczony czerwonym kolorem
  7. skopiuj kod błędu i wklej go tutaj
 
proszę mieć na uwadze, że jest to pierwszy krok pozwalający zidentyfikować problem, to nie jest jego rozwiązanie a jedynie wstęp do całego procesu debugowania.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Cześć. Dzięki za pomoc. 

Wykonałem co kazałeś . dodam że ten błąd występuje po naciśnięciu przyciski Zapisz teraz w momencie gdy jesteśmy w trakcie edycji sposobu dostawy. Gdy chce cokolwiek zapisać w każdym z kroków wyskakuje ten błąd. 

 

Jeśli chodzi o konsolę dokładam screen jako załącznik.  

Niestety nie jest biegły w jquery i potrzebuję dalszej pomocy co i gdzie mam wykonać.

 

 

post-773762-0-22936000-1500884297_thumb.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam,

zatem jesteśmy krok bliżej,

z uwagi na fakt, że nie są to błędy skryptów js tylko błędy działania core prestashop - trzeba podjąc dodakowe czynności.

 

Instrukcja:

  1. najpierw należy włączyć tryb debugowania: https://www.prestashop.com/forums/topic/263589-500-error-b%C5%82%C4%99dy-bia%C5%82a-strona-instrukcja-dotycz%C4%85ca-trybu-debugowania/
  2. następnie przechodzimy na stronę, na której występuje błąd,
  3. włączamy konsolę przeglądarki (chrome: ctrl+shift+j)
  4. czyścimy konsolę
  5. w konsoli otwieramy zakłądkę "network" i również ją czyścimy i zaznaczamy opcję "preserve log"
  6. podejmujemy czynności aby wywołać błąd
  7. w otworzonej konsoli zobaczymy listę wywołań  a wśród nich błąd wcześniej zidentyfikowany
  8. klikamy w wywołanie generujące błąd i w podzakładce "response" mamy jego szczegóły


    h6gPdaz.png

Opis dotyczacy konsoli

1 - otwieramy konsolę - zakładka networks

2 - czyścimy konsolę -

3 - włączamy opcję preserver log
TERAZ WYWOŁUJEM BŁĄD

4 - na liście wywołań oznaczonej czerwonym prostokątem (4) odszukujemy wywołania które wywołuje błąd (będzie czerwone - internal server error 500)

5 - z zakładek wybieramy "response"

 

w okienku pojawi się treść błędu, który to całe zamieszanie powoduje. przekopiuj błąd tutaj

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam

Dzięki Vekia, dziś jak dotrę do stanowiska przeprowadzę kolejny krok.

 

Atomek. Tak jest inpost zainstalowany.  Ale wszystko działało normalnie po jego instalacji, prawie pewny jestem że po dodaniu inpostu dodawaliśmy innego rodzaju dostawców.  Pech chce że teraz zmieniamy kuriera i muszę dodać kolejnego a ciągle te błąd.

 

Czy wyłączenie InPostu na chwilę, dodanie kuriera i włączenie inpostu  mogłoby zadziałać ?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam. 

Wyłącznie modułu InPost w sekcji moduły i deaktywacja w liście sposobu dostawy pomogła w pełni.  Wyłączyłem, dodałem kolejną dostawą, włączyłem ponownie inpost. Wszystko gra. Wydaje się że działa właściwie.

 

Bardzo dziękuję Atomku za podsunięcie, jakoś nie pomyślałem że przecież jest tam dodatkowy moduł zewnętrzny dodany tylko kombinowałem z ship2pay. Teraz sobie przypominam swoją drogą, że przy wdrażaniu tego modułu było trochę problemów.  Dzięki.

 

Dziękuję Vekia za pomoc i instrukcje. Na razie poprzestanę na rozwiązaniu z inpostem :)

Edited by foit125 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...