Jump to content

Multi moduły 1.7


Recommended Posts

Witam,

jako nowy developer presty mialbym kilka pytań:

 

1. Multimoduły - na przykładzie:

    potrzebuję zrobić klika miejsc bannerowych / bloków html na głównej.

    Dostępny jest wbudowany moduł "Niestandardowe bloki tekstu" - ale 

 

1.1. rozumiem że mogę go użyć tylko raz? 

 

1.2. czy znacie jakieś tego typu moduły możliwe do użycia wielokrotnie na stronie,

np. banner1, banner 2 - czy istnieje na to jakiś darmowy moduł (1.7)?

 

1.3. jak rozwiązujecie takie kwestie?

 

2. Czy istnieje darmowy, albo niedarmowy godny polecenia moduł "kategorie (wybrane)

na stronie głównej" ?

 

3. Sprawdzone miejsca na poszukiwanie modułów do 1.7?

 

Z góry dziękuję

AG

 

 

Link to comment
Share on other sites

Po pierwsze zapoznaj się z regulaminem forum: https://www.prestashop.com/forums/topic/257855-regulamin-forum-prestashop/

 

szczególnie z tym punktem:

 

1 temat = 1 zagadnienie lub 1 pytanie
- Jeżeli masz więcej pytań, otwórz więcej nowych tematów!
- Nie zadawaj pytania w wątku, który zajmuje się innym tematem. Otwórz nowy wątek, nie ma w tym nic złego.

 

Po drugie dział Deweloperzy PrestaShop jest opisany jako:

Dyskusje techniczne dotyczące ulepszenia modułów i szablonów PrestaShop

Więc w celu utrzymania poziomu tego działu sugeruje zadawać konkretne pytania dotyczące konkretnych zagadnień tematycznych, typu jakiej funkcji użyć. W innym wypadku ten dział nie będzie się różnił niczym od pozostałych działów.

 

 

Odpowiadając na pytanie 1 podpatrz w wersji 1.6 jest moduł themeconfigurator który pozwala podpiąć pod różne hooki elementy.

Odpowiadając na pytanie 2 ja darmowego nie znam.

Odpowiadając na pytanie 3 oficjalna strona addonsów http://addons.prestashop.com/en/?utm_source=prestashop.com&utm_medium=main-menu&utm_campaign=internal-linking&utm_content=module

Link to comment
Share on other sites

Dziękuje za rady, będę je stosował.

 

Czy mogę zatem w tym wątku pociągnać kwestie nr 1,

czyli podpinania modulu z wieloma instancjami?

 

Np. potrzebuję zrobić klika miejsc bannerowych / bloków html na głównej.

Czy można wielokrotnie podpiąć już dostępny moduł, czy też istnieją

jakieś darmowe multimoduły?

Link to comment
Share on other sites

Jeśli moduł posiada opcje podpinania wielokrotnie to tak, jeśli nie to musisz dopisać mu taką możliwość. Tak jak pisałem podpatrz sobie jak jest zbudowany moduł themeconfigurator, on na home może się wyświetlać w różnych hookach i dla każdego z hooków może to robić wielokrotnie.

Link to comment
Share on other sites

Czytam i szukam o tym, niestety dla 1.7 taki moduł w ogóle nie występuje, nie ma wspólnych katalogów itp.

 

Podpinanie customowych bloków wielokrotnie np. na głownej stronie wydaje mi się jednym z podstawowych

narzędzi dla developera theme - chyba że się mylę. Dlatego byłem ciekawy jak to robią zawodowcy.

Jeśli używacie płatnego modułu to takich zastosowań, to proszę o polecenie.

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

 

Podpinanie customowych bloków wielokrotnie np. na głownej stronie wydaje mi się jednym z podstawowych

narzędzi dla developera theme - chyba że się mylę. Dlatego byłem ciekawy jak to robią zawodowcy.

Robią to dokładnie tak, jak jest w standardowym szablonie, Tj. za kazdy element strony odpowiada jakiś moduł np. moduł menu, koszyka, polecanych produktów, slidera itp.

niezwykle rzadko spotyka się szablony, które opierają się na takich modułach w których wszędzie mamy customowe bloki z własnym kodem. Szablony tworzy się dla handlowców tj. nie-developerów - osób które gdy zobaczą kod - to uciekają gdzie pieprz rośnie. Zakładam, że z takim założeniem trzeba wyjść robiąc szablony - tj. utworzyć je w taki sposób aby ewentualny klient miał jak najmniej do czynienia z kodem.

 

Jeżeli chodzi o moduł do customowych bloków, to prestashop takiego modułu standardowo nie posiada. Darmowego modułu, który pozwalał by podczepać własne treści wszędzie - również nie znam. Jeżeli o płatnych mowa to jest tego trochę np. mój Html box pro, lub kilka innych jak Multi Custom HTML JS Blocks Module.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...