Jump to content

Ustawienia dla Polski - wysyłka


Marketer

Recommended Posts

Witam,

Czy może mi ktoś pomóc z ustawieniami dla Polski? Chcąc sprzedawać tylko na terenie Polski, rozumiem, że w "Strefy" aktywne zostawiamy jedynie "Europe", w kraje "Polska", a w "Regiony" trzeba uzupełnić "Województwa" wraz z oznaczeniami ISO? Czy wówczas w pierwszym etapie zamówienia wciąż powinno pojawiać się pole wyboru kraju? To normalne, czy coś sknociłem? Nie powinno ono zniknąć przy aktywnym jednym kraju?
Poza tym pole, które jak się domyślam powinno być opisane "Województwa", mam opisane jako "Państwo" (ściągnięte oficjalne tłumaczenie). Rozumiem, że to błąd tłumaczenia? Czy może coś przekręciłem w konfiguracji i wyświetlają się tam do wyboru wklepane województwa?

Dodam, że korzystam z Presty 16.1.14.

 

Będę wdzięczny za pomoc, bo się trochę zakręciłem w tym temacie.

Pozdrawiam.

 

EDIT:
Pozmieniałem w tłumaczeniach wszystkie "State", które były opisane jako "Państwo", zamieniając je na "Województwo" i nic... Opróżniłem cache - w przeglądarce i Prescie... Czy ktoś ma jakiś pomysł, dlaczego się tak dzieje?

Mało tego - nie zawsze wyświetla się pole "Państwo" (województwo) - te błędnie opisane. Co ciekawe dzieje się tak w zależności od tego, czy przeładuję stronę (oczywiście przy braku jakicholwiek zmian w koszyku).
Czy województwa muszą być zdefiniowane? Czy może można je wyłączyć? Nie wystarczy kod pocztowy? Przecież one i tak żyją własnym życiem, tj. mogę podać województwo i kod pocztowy, należący do innego, a Presta na to pozwoli.

Edited by Marketer (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...