Jump to content

PrestaShop 1.7 yükledim ve...

Recommended Posts

Merhaba Arkadaslar...

PrestaShop yeni yükledim.. yüklerken bir sikinti cikmadi ama yükledikten sonra ilk basta ana sayfa bos bembeyaz olarak gözüküyor ve 2. hata isi admin paneline giriyorum girdikten sonra "Welcome to your shop!" diye sekme (ekte göründügü gibi) aciliyor ve ondan sonrasini devam gidemiyorum bunu nasil cözebilirim arkadaslar??

simdiden yardimlariniz icin tesekkür ederim...

post-1422859-0-47875600-1500585500_thumb.png

prestashop beyaz ekran hatası olabilir

Prestashop kurulum yaparken en son siteyi açtığınız vakit site beyaz ekranda durmaktadır. Bunu çözümü için

FTP den Config klasörüne girin Config.inc.php yi açın

149
$locale
=
strtolower
(Configuration::get('PS_LOCALE_LANGUAGE')).'_'.
strtoupper
(Configuration::get('PS_LOCALE_COUNTRY'));

Yer alan kodu

$locale
= 'tr_tr'

Olarak değiştirin ve kaydedin sorun düzelcektir.

dediginiz gibi yaptim bu sefer sayfa hata veriyor... genel olarak ana sayfa hic acilmiyor... eskiden beyazdi simdi hata sayfasi geliyor... 

anasayfa: http://muhammed.froxlor.ferashe.com/

admin paneling hallerin bir sikinti yok artik ama tek ana sayfa gelmiyor..

1.7 den ziyada 1.6 kullanmanı tafsiye ederim 1.7 çoğu sunucuda sağlıklı çalışmıyor

Prestashop gelişmiş bir sistem magentodaan farkı ise ücretsiz olması ve sınırsız ürün ekliyor olabilmeniz. Magento bir müddet sonra para istiyor veya ağırlaşıyor. Prestashop un tema ve modül desteği oldukça fazla istediğin herşeyi bulabiliyorsun.

Opencart tan farkı ise opencart için aradığınız herşey yok ama hız olarak opencart ın biraz gerisinde.  Hız sorununu çözerse çok harika bir sistem olacak

Hız dediysem aşırı yavaş değil site yüklenmesi  6 7 saniyededir.

Prestashop u kullan ve asla pişman olmazsın

• 2 years later...
3 hours ago, hülya oğuz said:

prestashop ta blogta yazı eklediğimde başlık fotoğraf özet görünüyor ama devamını oku dediğimde yazının tamamına gitmesi gerekirken yazı tamamen kayboluyor nasıl çözebilirim

Hülya Hanım,

Öncelikle aramıza hoş geldiniz. Sorunuz bu konu ile ilgili olmadığı için buradaki bağlantıya tıklayınız ve sağ üstteki Start New Topic butonu ile yeni bir konu açarak yaşadığınız sorunu detayları ile o konu içerisinde açıklayınız lütfen.

resim.png.29d7fc9d37669107e7afe7f68b593b03.png

6 hours ago, Kubrayilmaz said:

merhaba 1.7.6.4 sürümünü yükledim ama admin paneline giriş yapamıyorum .login sayfasında bilgileri girdikten sonra sayfa kalıyor. Müşteri panelinde ise resimler gelmiyor yardım edermisiniz?

Merhaba,

Tarayıcıdan gizli moda geçiş yaparak tekrar dener misiniz? (Çerezlerle ilgili bir durum olabilir.)

"..Müşteri panelinde ise resimler gelmiyor..",

bu kısım çok anlaşılmıyor, hangi sayfadaki, hangi resimler gelmiyor, ekran görüntüsü, detay bilgisi paylaşabilir misiniz?